•  

100th episode: Utajený scénář?

Autor: SiLVER | 27. 10. 2011

6

Článek obsahuje spoilery pro 5.sérii (speciálně 5.12). Čtěte v celém článku.

Byla to stá epizoda. Byla to epizoda plná velkých momentů i zvratů. Karen, Lilly a Andy přijeli do Tree Hill. Lucas řekl „I do“. Peyton naopak neřekla nic. Lindsay pochopila význam komety a utekla od oltáře. Dan se vrátil. Nanny Carrie unesla Jamieho. Brooke přiznala, že touží po dítěti..
Po více než dvou letech ale vypluly na povrch „původní“ stránky scénáře. Jedná se o fake nebo to tak doopravdy mělo být? Odpověď na tuto otázku vám zřejmě nikdo nedá, takže je to jen a jen na vás. Čemu věříte?

Pár nesrovnalostí mezi původním plánem a finální verzí

1. Proslov během obřadu

Brooke měla pronést něco jako proslov přímo během obřadu. Byla k tomu dokonce vydána i promo fotka (viz. obrázek), ovšem v seriálu se tento moment neobjevil.
„Nyní nebudete cítit žádný déšť, vaším úkrytem se stane ten druhý.
Nyní nebudete cítit žádný chlad, vaším teplem se stane ten druhý.
Už žádná samota, vaší společností bude ten druhý.
Teď jste dvě těla, ale před vámi je pouze jeden život.
Jděte do svého příbytku, vstupte do dnů své soudržnosti.
A vaše dny budou dobré a dlouhé na této zemi.“

2. Brooke/Lucas flashback

Taky jste si říkali, co tahle scéna měla znamenat? Upřímně, proč jí tam dávali? Proč na to Brooke vzpomínala během obřadu? Proč se Lucas tvářil tak jak se tvářil? Taky vás zmátl hlas oddávajícího při návratu zpátky do reality, který pronášel: Je záhadou, jak jsme se zamilovali, do koho jsme se zamilovali, proč jsme se zamilovali.“, když kamera byla zaměřená na Brooke, která s utrápeným výrazem sledovala Lucase a Lindsay?
Možná ta scéna nebyla úplně kompletní…

3. Brooke sděluje Peyton, že chce dítě

Při této scéně už mi jenom běhalo hlavou: Cože? Cože? Cože? Takže tohle říkala Lucasovi? Že chce dítě? Kvůli tomu se ale nemusela vracet domů, ne? A proč to řekla Lucasovi dřív než Peyton? Nebyla náhodou Peyton její nejlepší kamarádka? A co já vím, Lucas a Brooke si v první části páté série nebyli tak blízcí (nebo spíš neměli tolik společných scén), aby měla důvod mu takovou velkou novinu sdělit jako prvnímu..

Stránky ze scénáře a vyškrtnuté scény

Brooke objímá Peyton a sděluje ji, že chce dítě. Peyton se zeptá, jestli myslí s ní.
Brooke
Ne. S Lucasem.
Odtáhnou se a Peyton pohlédne na Brooke
Brooke (pokračuje)
Strávila jsem poslední čtyři roky prací nekonečných hodin, abych zaplnila to prázdno, které všechen úspěch na světe nenaplní. A uvědomila jsem si, že to co chci, je mít rodinu.
Peyton
Chceš si vzít Lucase?
Brooke
Ne. Chci, aby sis ty vzala Lucase. Já chci být jen matkou. Chci být matkou, kterou má matka nikdy nebyla. A chci, aby Lucas byl otcem.
Peyton se to snaží zpracovat.
Brooke (pokračuje)
Taky vypadal vyděšeně. To je v pořádku.
….

Je důležité si taky uvědomit, že 5.série prošla velkými škrty v mnohých dílech a to díky stávce scénáristů. Původně nebyla v plánu „malá Angie“ a pokud by seriál nabral plný počet epizod (který se pochybuje v číslech 21-24), teoreticky by tato zápletka byla možná. Vysvětlovalo by to, proč šla Brooke za Lucasem jako prvním. Ale… Nebylo by to nakonec tak trochu.. divný? Nebo spíš.. hodně divný? I já, 100% fanoušek Brucas, musím říct, že bych o takovou zápletku nestála.
Takže,.. otázka pro vás: Myslíte si, že je to pravdivý scénář nebo se jedná o podvrh?Komentáře (6)

Huh? A třeba vzít si Lindsay, tajně spát s Peyton a udělat dítě Brooke neměl? :) Jestli se tohle zvažovalo, tak je klika, že se od toho odklonili..

Šmankote! Moc krásné, akorát jestli se na web podívá Jožka, který věrně čeká na moje přečasy (tudíž naposled viděl 5×07), tak mě za tebe praští :-D Nesnáší spoilery a tady jsou pro něj už ve druhé větě. No nevadí, budu ho držet dál, ale příště mysli na ty, co tam ještě nedošli, Kahlan myslím taky vyčkává na Rebarborku. Spoilery ano, ale takové zásadní pro příště až po rozkliknutí ;-)

Teď už k tématu: je to parádně zpracované. Taky si myslím, že třeba něco předělávali kvůli brzkému konci série, Mark by to promyslel a snad utnul před provedením :-) A jj, divné, moc :-)

Ferrity:ako som začala čítať tvoj koment,tak som mala menšie tušenie,že ma spomenieš :) ale tak ja som vždy taký pako,keď vidím spoiler,že toľko váham až ho prečítam a potom si mierne nadávam,ale občas sa mi podarí aj udržať /to to znamenie-váhy a ta moja povaha/ :)

Omlouvám se všem za spoilerování, nebylo to úmyslné :( … Pro příště si dám pozor.

Kahlan: A udržela ses teda? :-)

SiLVER: Opravdu nevadí ;-) Podle mě to plno lidí zaujalo. Dokud jsi mi to neukázala, neměla jsem ani ponětí. Když nad tím scénářováním tak přemýšlím, tak už se hodně těším na devítku. Tím víc, že už hodně drobností vím dopředu.

udržala :)

Přidat komentář