•  

20 otázek se Sophií Bush

Autor: Tomgellar | 05. 11. 2011

1

Po delší pauze uveřejnila Joy na svém blogu další dotazník z cyklu „20 otázek“. Vyzpovídala Sophii Bush alias Brooke Davis.

„Důvěrně se znám se Sophií téměř 10 let a upřímně mužu říct, že je jednou z nejkrásnějších a nejchytřejší žen, které znám. Je velmi citlivá, soucitná a je absolutní fanatik v obraně bezbranných. Společně jsme se už smály a plakaly, pomlouvaly, hádaly se, ale i jedna bojovala za druhou, seděly na střeše s pořádně silnou kávou a pozorovaly východ slunce, řekly o sobě ošklivé a krásné věci, půjčovaly si šaty, nakupovaly, jedly úžasná jídla, vařily a společně jsme i pily… a to vše jsme přežily jako dvě veteránky ve One Tree Hill, jsme si blíže než kdy předtím a připraveny posunout se dál.

Pokud něco víte o Sophii, je těžké přehlédnout její vášeň pro všechny věci filantropické (je hlavním zastáncem Global Green) a její vášeň za ženská práva
(v současnosti přispívá do časopisu Marie Claire o zacházení se ženami v Afghánistánu). Abyste se více dozvěděli o slečně Bush, navštivte její stránky, sledujete ji na Twitteru a nebo se podívejte na její profil na IMDB, abyste poznali její poslední projekty jako herečky a režisérky.“

1. Byla jsi po někom pojmenována?
Byla jsem pojmenována po Sophii Loren. Můj otec je fotograf a když jsem se narodila, hodně s ní spolupracoval. Oba moji rodiče ji zbožňují, milují její odvahu, eleganci a jedinečnou ženskost. Plus je to velmi tradiční italské jméno. Chtěli vzdát čest mému dědictví a podporovat mé kvality. Jako dítě jsem milovala, když mi říkali, že jsem byla pojmenována po takové speciální dámě.

2. Máš ráda svůj rukopis?
Vlastně, nejsem fanoušek svého rukopisu. Nejhezčí rukopis, co jsem kdy viděla, má moje matka. Ten můj se spíš podobá velkému škrábanci. Většinou píšu velkým písmem, aby měli lidé aspoň šanci.

3. Jaká by byla tvoje superschopnost?
Je to u mě těsné. Ráda bych uměla létat, abych se v okamžiku dostala kamkoliv a přitom za sebou nenechala žádnou uhlíkovou stopu. Ale také bych byla ráda, kdybych nikdy nemusela spát. Umíte si představit, co byste všechno stihli, kdybyste využili všech 24 hodin každý den!?

4. Jsi optimista nebo pesimista?
Jsem věčný optimista. Natolik, že se naprosto rozčiluji nad nespravedlností a nerovností. Věřím v dobro lidí a světa. Opravdu věřím, že když naše mládež bude učena rovnosti a neustálé péče o duši, můžeme skutečně změnit svět. Vím, že je to neuvěřitelně optimistické, ale věřím, že je to v jádru mé bytosti.

5. Co sbíráš?
Sbírám staré fotoaparáty. Mám několik neuvěřetilně starých a krásných kousků. Moje rodina nad tím jen kýve hlavou, ale já v tom vidím krásu a eleganci starého Hollywoodu. Kouzlo filmu, inspirace nacházím ve fotografiích. A to vše začíná u fotoaparátů.

6. Z jakého filmu by byli tvoji přátelé překvapeni, že se ti líbí?

Poslední skvělý film, co jsem viděla, byl Gasland. Je to dokument o tom, jak hydraulické štěpení ovlivňuje naše životní prostřední a zásobu pitné vody. I když pochybuji, že to někoho překvapí!

7. Jaké jsou tvoje oblíbené vůně?
Miluji vůni kvetoucí jasmínu. Když jsem byla malá, zasadili jsem ho do truhlíku a dali do okna mé ložnice. A každou noc mě unášel do mých snů. Také miluji vůni olivového oleje a čerstvé bazalky. To je ten Ital ve mně!

8. Káva nebo čaj?
Oboje. Když piji kávu, dám si Americano nebo ledové. Co se týče čaje, zelený čaj v jakékoliv kombinace je něco pro mě.

9. Víno nebo pivo?
Miluji dobré víno – opět, jsem Ital! – ale také zbožňuji dobré pivo. Když piji červené, vždy sáhnu po značce Malbec. A kdy máč pivařskou noc – Shotgun Betty, Stella Artois a Fat Tire jsou moje značky.

10. Jaká je ta nejlepší věc, kterou jsi kdy jedla? (Kde?)

To nejlepší, co jsme jedla, byly ručně dělané, čerstvé lanýže ve Wine & Roses v New Yorku. Je to tak neuvěřitelné, že to ani nedokáži popsat. Je to jako explodující duha ve vašich ústech. Nebe.

11. Mac nebo PC?
Mac. Chybí mi Steve Jobs.

12. Co právě posloucháš?
Poslouchám hodně Wolf Gang, Editors, Florence + The Machine, Jay Z, Band of Skulls a Crash Kings poslední dobou. A Stevie Wonder. Vždy Stevie Wonder.

13. Jaké povolání bys chtěla dělat v jiném životě?

Chtěla bych být parťák Anderson Coopera. Cestovat po světě a přinášet nové zprávy, prvotřídní návštěvy a samozřejmě fotografovat. A také bych ráda dělala talk show jako Ellen. Ale kdo ví, jedna z těch věcí se může stát i v tomto životě…

14. Jaký zvuk nebo hluk miluješ?
Miluji smích. Ten pravý, neovladatelný smích. A živou hudbu.

15. Jaký zvuk nebo hluk nenávidíš?
Nenávidím zvuk mého budíku, kdykoliv ho musím vypnout před východem slunce. Což se stává až příliš často.

16. Hory nebo pláž?
Hory. Miluji vůni lesa. Miluji výhled, který si naskytne, když zdoláte novou výšku. Doslova vidíte svět z jiné perspektivy. Hory s výhledem na pláž jsou bonus.

17. Vaření nebo pečení?
Hodně vařím. Musím začít víc péci. Moje máma dělá výborný malinový koláč, takže se mám od čeho odrazit.

18. Chodíš sama do restaurace nebo do kina?

Ano a miluji to! Je něco úžasného na vychutnávání si jídla či umění a nebo zábavě, když to děláte sami. Být potichu a relaxovat se svými mylšenkami. Hodně svých nejlepších nápadů dostanu v těchto případech.

19. Jaká je tvoje oblíbená pohádka nebo dětský příběh ?
Goodnight Moon a The Giving Tree. To jsou moje dva oblíbené příběhy z dětství. Oba jsou krásné.

20. Co bys řekla svému třináctiletému já?

Řekla bych: „Nevšímej si těch, kteří říkají, že jsi divná. Nadávají ti, odstrkují tě a snaží se tě ponížit. Dělají to proto, že jsou sami na dně. Drž hlavu vzhůru. Věř v sílu tvého hlasu a tvé vášně. Kvůli strachu, že se nic nezmění, nečekej s nošením podpatků tak dlouho. Změní se to. A děvče! Užívej si víc školu. Je to jediné privilegium, při kterém jsi chytřejší každý den. Přece jen, chytrost je sexy. A je to ten druh přitažlivosti, který vydrží.“Komentáře (1)

Pěkné, líbí se mi :) … taky miluju vůni jasmínu ;)

Přidat komentář