•  

Austinův dechberoucí herecký výkon

Autor: Ferrity | 14. 02. 2012

4

Server Zap2it.com hovořil s Austinem o jeho nedávných hereckých výkonech. Scénáristé se hned v úvodu série chopili ožehavého tématu, pro Austina byla velká výzva tuto problematiku točit. Konečně jsme odhalili, jaké okolnosti vedly ke znepokojivým scénám z premiérové epizody, nebezpečí ale pořád nejsou zažehnána, mraky se nad Tree Hillem stahují dál. Brooke a Juliana se to dotkne také – posvítí si na ně ještě jeden ďábel. Poslední odstavce mají spoilerový nádech, pozor na ně. »

První na sebe prozradil: "Ještě jsem to neviděl! Jsem nezaměstnaný, hledám práci, takže v poslední době čtu hodně scénářů a plně jsem se do toho ponořil. Na ty scény se určitě někdy podívám."

Scénu, kdy sedí v autě a snaží se ho rozehřát na teplotu, ve které nechal malého Davise, považuje za jednou z nejtěžších ve své kariéře. Vůbec se sebou nebyl spokojený, když padla poslední klapka. "Když jsem tu noc opouštěl plac, cítil jsem se velice frustrovaně," přiznává. "Přišlo mi, že jsem tu scénu nepodal přesvědčivě. Když se epizoda odvysílala, dostal jsem hodně zpráv od fanoušků, že to na ně silně zapůsobilo. Byl jsem nadšený, že to vyšlo, protože do té doby jsem se děsil, že se mi to nepodařilo vystihnout úplně přesně."

S finální podobou mu pomohl vztek. "Byla teplá noc, skutečně jsem zapnul vyhřívání na maximum, ale i tak v autě nebylo dostatečné horko. Nešlo vyhřát tak, jak jsem to potřeboval, protože se točilo v noci. Hodně mě to otrávilo, ale nechtěl jsem Sophiu vystavovat dlouhému natáčení ve vytopeném autě. Byl jsem neskutečně naštvaný tím horkem a pocitem, že jako herec stojím za starou bačkoru, že ponořit se do té frustrace mi hodně pomohlo."

Do role novopečeného rodiče se lépe vcítil prostřednictvím vzpomínek na své blízké. "Velice užitečné bylo, že zatímco nemám své vlastní děti, moje sestra má tři a ty na můj život měly velký vliv. Být strýcem je neuvěřitelně obohacující. Jsou mi velmi drahé a hodně na ně myslím."

Pro dvojici herců byl příběh o zapomenutém dítěti klíčový při vyjednávání o obnovení smluv. Mark Schwahn jim před podepsáním nastínil příběh a oba byli nadšení na průzkum tak reálné situace. "Julian byl pro Brooke vždy opěrným bodem a to bylo úžasné, ale sobecky jsem chtěl probádat i Julianovy slabé stránky. Na každém jsou nedokonalosti a já se s ním chtěl dostat do problémů, jako protiklad jeho dovednosti být oporou."

Příběh si sebou nesl hodně odpovědnosti. Rok za rokem se to stane hodně rodičům hlavně od doby, kdy zákon předepisuje, aby dětské sedačky byly na zadním sedadle opačně otočené. "Každé léto čteme v novinách nebo vidíme ve zprávách, že se to děje. Bohužel velmi často. Před natáčením jsem četl několik článků z těchto incidentů. Všichni jsme cítili velice dobře, dostat to do seriálu a probírat to. Vnést myšlenku, že to neznamená, že jste špatný rodič a nestaráte se o dítě. To přesně se snažíme ukázat na Julianovi. Ono je to totiž daleko od pravdy. Může to být drobnost jako ‘Trošku vybočit ze stereotypu a plánovaného rozvrhu, mít hodně věcí na starost a říkat si – to bez problémů zvládnu.’ Julian šel do bankomatu, do prodejny s alkoholem pro pozornost v podobě lahve drahého pití, vyšel ven a pak mu to došlo. Stačí chvilka a stane se taková nehoda. V horkém dni je pět minut příšerně dlouhá doba."

Julian a Haley spolu neměli mnoho scén a z tohoto se vyklubala příležitost je trošku stmelit a sdílet podobné zkušenosti. Haley mu vypráví vlastní nepříjemnou rodičovskou zkušenost. "Julian a Haley nikdy neměli důvod spolu trávit čas, bylo hezké pracovat s Joy. Je skvělá a na svém vystupování si dává velice záležet."

Fanoušky by možná zajímalo, že Galeotti jako čerstvý rodič ve snaze udělat scénu ještě víc skutečnou, zasáhla do scénáře. "Hodně času jsme strávili děláním scény, jak byla napsaná. Při jednom pokusu se oddálila od scénáře, přednesla vlastní příběh a řekla ‘Musím mluvit ze srdce. Tuhle postavu hraju už devět let, musím povyprávět příběh tak, jak si ho pamatuju,’ a nakonec přecejen zvolili její verzi."


Brooke měla nějaké krátké pochybnosti o Julianově způsobilosti být dobrým rodičem, když se jí ale podařilo překonat počáteční šok, opět plně stojí po jeho boku. Neznamená to ale, že to Julian překoná. "Tohle je z těch zážitků, které ve vás zanechají stopy. Jako rodiče vás bude provázet, budete se víc hlídat. Julian se pořád bude obviňovat, otevřené rány zahojí až čas. A Brooke mu bude neuvěřitelnou oporou. Chvíli s tím bojovala, ale nebude se tím zabývat dlouho. Chápe, proč se to stalo a uvědomuje si, že stejně tak se to mohlo přihodit jí. Je hrozné tohle říct, ale může se to stát komukoliv."

Brooke a Julian ale ještě nejsou za vodou. Nastanou pro ně ještě horší časy. Souvisí to s propuštěním Xaviera Danielse z vězení. Xavier má na krku velmi závažné zločiny, brutální útok na Brooke a vraždu. Jeho propuštění se zdá značně ukvapené, ale jelikož se Danovi také podařilo dostat na svobodu celkem brzy, není se čemu divit.

Austin přiznává, že když o tom poprvé četl, celkem mohutně reagoval. Můžeme čekat, že Julian bude pořádně rozrušený z celé této kauzy. "Je tak vtipné srovnávat, jak se prolíná reálný život a seriál," směje se. "Vzpomínám, že jsem ze sebe při čtení vyloudil něco jako ‘Co? Proboha! Co se to zas sakra děje?!’ Občas se do toho příliš ponořím. ‘Proč se sakra tenhle chlap vrací? Jak ho mohli pustit z lochu? To je tady, aby s náma zase vyjebával?!’"

Po zničující "autonehodě" opět nebudou mít pevnou půdu pod nohama, ač jako pár jsou zase na dobré cestě. "Je to jako přilívání oleje do rozpáleného ohně. Zrovna jsme překonali napjatou situaci s naším dítětem a ani se pořádně nenadechneme a dostáváme další smrtící ránu. Občas volám scénáristům něco ve smyslu ‘Co nám to zas děláte?!’ Ve městě je pořád nějaké psycho, Tree Hill je neustále zajímavé. Na to můžeme spoléhat."Komentáře (4)

wow Ferrity, úžasné počtení… rád vidím tvé články ;)
myslim si, že Austin se do toho neuvěřitelně ponořil a jeho výkon nás všechny ohromil. Když se Julian v 6. sérii objevil, nikdy by mě nenapadlo, že bude mít tak silný příběh a že nakonec bude jednou z mojích oblíbených postav.

Souhlasím, taky by mě nenapadlo, že se Julianova dějová linka natolik rozroste, že se z něj stane jedna z hlavních postav. Ale je fakt, že se Austin do toho všeho skvěle vžil a musim říct, že při jeho „smažení se“ v autě mi i nějaká ta slza ukápla…

To se četlo jedna báseň, postupem času mi Julian vážně přirostl k srdci :)

Tomgellar: Děkuju, nechala jsem se inspirovat tvým pokaždé bohatým výběrem obrázků :-) Hlavně jsem si lezla krkem svýma video a fotopříspěvkama, napsat něco většího bylo už na čase a mám z toho celkem dobrý pocit. Sice po kouskách, ale nakonec jsem to dokočila.

Andvejka: Mně skoro taky. Hlavní postavou se někdo stát musel, aby se zaplnilo místo a Brooke nemohla zůstat bez chlapa :-) Ale na začátku asi nikdo nečekal, že právě Julian bude pan Vyvolený.

Meimei: Snažila jsem se. Lepší pochvala už ani vymyslet nešla ;-) Dík…

Přidat komentář