•  

Barbara Alyn Woods nejen o OTH

Autor: Tomgellar | 24. 03. 2012

2

Barbaru Alyn Woods a.k.a. Deb jsme tento týden viděli pravděpodobně naposled v celém One Tree Hill, tak si ji připomeňme kratším rozhovorem, který poskytla v lednu tohoto roku serveru The Conzene.

V rozhovoru se můžete mimo jiné dočíst kdo Barbaru přiměl k založení účtu na Twitteru a jak je za to vděčná nebo jaké scény z OTH byly její nejoblíbenější.

Přeji pěkné počtení.

Co jsi měla ráda při práci na One Tree Hill?

Moje nejoblíbenější části byly všechny ty kreativní scény s Paulem Johanssonem. Pro mě se to celé otevřelo, když scénaristé začali sepisovat válku mezi Danem a Deb. Ta série byla jednoznačně moje nejoblíbenější. Moje kořeny jsou zapuštěny v komedii, takže když jsem mohla přinést trochu komedie do dramatu, můj život se naplnil, fakt to byla moje neoblíbenější série. Nedávno jsem viděla Paula, když jsme se oba shledali po finále v Severní Karolíně, a oba jsme se shodli, že jsme si ty scény opravdu užili. Scénaristé si psaní také užili a vždy se nasmáli, když přemýšleli, jak by zase Deb mohla Dana dostat. Přesto moje oblíbená epizoda je ta, když jsme s Moirou byly na billboardu. Fakt jsme to na tom billboardu točili celou noc. Tak moc jsme se u toho bavily, smály se. Naše společné scény byly vždy vážné, ale tohle bylo něco jako Lucy a Ethel. Byla to úžasná noc.

Máš nějaké zkušenosti s fanoušky?

Posledně když jsem byla v Severní Karolíně se mě Sophia Bush zeptala jestli mám Twitter. Myslela jsem si, že jsem moderní, protože jsem na Facebooku, ale Twitter ještě nemám. Řekla mi: „Ne, musíš být na Twitteru, podej mi svůj telefon.“ Řekla, ať se dívám. Přihlásila mě a vyfotila nás dvě a pak řekla, prostě se dívej. Z ničeho nic se fanoušci začali hrnout a já si poprvé za devět let uvědomila, jak oddané a podporující fanoušky máme. Během patnácti minut se mi zapsalo 3 000 lidí. To mi vyrazilo dech. Protože jsem byla nová, nevěděla jsem, co bych měla a co bych neměla dělat. Tweetovala jsem tedy, že jsem smutná, protože opouštím Wilmington. A díky tomuto tweetu na mě fanoušci čekali na letišti. Uvědomila jsem si, jak je seriál opravdu velký a jak nás fanoušci následují, zvláště lidé, kteří začali sledovat seriál ve dvaceti a teď jim je třicet a mají pocit, že se seriálem vyrostli. Seriál opravdu udrželi fanoušci. Kéž bych vedla Twitter celý ten čas. Ráda dostávám přímou zpětnou vazbu od fanoušků.

Máš nějaké skryté talenty?

Dokáži udělat rozštěp ve skoku a stále ho dělám. Na střední jsem byla roztleskávačka, tak to byla moje specialita. Kéž bych to předvedla v nějakém snímku, protože hodně lidí bych tím šokovala. To je mé velké tajemství. Dalším tajemstvím je, že i přes role drogyberoucích matek jsem si nikdy v celém svém životě nevzala drogu. Kromě cigarety, kterou jsem kouřila v jedné scéně OTH. Byla to úplně první cigareta v mém životě. Rozhodně jsem úplně jiná než Deb.

Kdo by tvým vzorem, když jsi vyrůstala?

Můj učitel na střední škole, učitel dramatu. Vždy jsem plánovala, že angličtina bude můj hlavní předmět. Milovala jsem angličtinu a milovala jsem literaturu, takže jsem to plánovala studovat jako moje zaměření na vysoké škole. Mým cílem bylo stát se učitelem angličtiny. Vždy jsem také věděla, že ráda vystupuji, ale být učitelem pro mě bylo dostupnější, ale on měl pro mě jiné plány. Škola, na kterou jsem chtěla jít, pořádala konkurzy na stipendia a tenhle učitel při jedné z hodin přitáhl do třídy profesora, který mě viděl hrát scénku, ze které se stal můj konkurz. Stipendium jsem dostala, vystudovala herectví a stala se herečkou. Když mluvíme o mých vzorech, tak tenhle učitel mi na mysl přišel jako první, protože jsem k němu opravdu vzhlížela. Měl tak neuvěřitelnou vášeň pro herectví a divadlo a učení a v mnoha směrech ovlivnil můj život. Jeho jméno je Richard Doherty, ten byl mým hlavní vzorem.

Kdy sis uvědomila, že chce být herečka?

Vyrůstala jsem při poslechu alb, moji rodiče neustale přehrávali hudbu. Jedním z alb bylo The Sound of Music. Vždy jsem si pustila The Sound of Music a Mary Poppins a předstírala jsem, že jsem Julie Andrews. Když mi byly tři nebo čtyři, viděla jsem The Sound of Music a rozhodla jsem se, že tohle chci dělat. Hrozně ráda bych pracovala s Julie Andrews. Dalším klíčovým momentem byla soutěž Miss Teen Illinois. Přemluvili mě k tomu rodiče a já nakonec byla ráda, že jsem do toho šla. Tu talentovou soutěž jsem vyhrála a díky tomu si mě všimla agentka z Chicaga. Promluvila si se mnou a mými rodiči a chtěla se mnou sepsat smlouvu. V tom momentě začala moje kariéra. A já si uvědomila, že herectví už není jen něco, o čem můžu snít, ale něco co můžu dělat jako práci. Tak to asi celé začalo.


Řekněme, že by o tobě byla napsána kniha. Na co by se nejvíce soustředila?

Bylo by to o tom, jak matka dokáže ve svém životě vše zvládat. Mám plnohodnotný bláznivý život a všechny mé tři dcery jsou herečky. Ale já jsem hlavně matka. Chtěla bych poukázat na fakt, že všechny jsme v tomto bláznivé odvětví a stále dokážeme být rodina. Být mámou je opravdu těžká práce, ale je to ta nejlepší práce na světě. Nakonec bych chtěla být připomínána jako dobrá máma, to je pro mě to nejdůležitější.Komentáře (2)

Barbara je úžasná komediantka, ten díl s naschvály je nezapomenutelný, stejně jako díl s billboardem, i se Skillsem myslím zažili hodně srandy, viz. bazén a tak :-D

Tu billboardovou scénu si ještě živě vybavuji. Jak se tam div nesvlékly do naha :D

Přidat komentář