•  

Charlie Bartlett

Autor: Tomgellar | 09. 05. 2012

4

V roce 2007 si Tyler Hilton, pro nás známý jako Chris Keller, zahrál zajímavou roli ve filmu Charlie Bartlett.

    Soukromá střední škola, prachy na každém rohu, všichni študáci tu operují buď pod vlivem alkoholu, nebo drog. Teenager Charlie Barlett do takového prostředí nezapadá. Zazobanému mládenci nezbývá než se snížit k docházce na státní střední.

Charlie Bartlett (Anton Yelchin) je dospívající chlapec, jehož největším snem je být obdivován. A přesně toho chce za každou cenu dosáhnout, i když občas poruší nějaká pravidla.
Poslední porušení vyvrcholí ve vyhazov ze soukromé elitní školy. Jeho matka Marylin (Hope Davis) si už neví rady a přihlásí Charlieho do státní školy. Hned první den se Charlie dostane do potyčky s místním rváčem Murphym (Tyler Hilton) a skončí u soukromého psychiatra, který mu předepíše silné prášky. V tu ránu Charlieho napadne, jak pomocí prášků docílit kamarádství s Murphym, který rozhodně s dealerstvím souhlasí. Díky tomu se postupně stavá nejpopulárnější klukem ve škole.
Jenže Charlie pomalu zjišťuje, že studenti školy nepotřebují pouze prášky, ale také někoho, kdo by je vyslechl a přitom neodsuzoval. Odborné sezení na pánských záchodech ale neuniknou řediteli školy (Robert Downey Jr.), který už má na Charlieho zálusk, protože se motá okolo jeho dcery Susan (Kat Dennings).

Jak to ale může dopadnout, když si mladý chlapec hraje na psychologa?

HODNOCENÍ:
Film je dobrý a už jen kvůli Tylerově vzhledu stojí rozhodně za zhlédnutí. Místy se člověk i zasměje, ale i fanoušci dramatu si přijdou na své.

Anton Yelchin ve své roli opravdu vyniká, je to herec jak se patří. Mně osobně se nejvíce líbila Kat Dennings, která v současné době exceluje v sitcomu 2 Broke Girls. Ta si ve filmu dokonce střihla i pěvecké číslo, které se jí vydařilo. Co se týče Tylera… no tady nemá o své „guitar hands“ obavy a dává rány na počkání, takže trochu změna. Velká pozornost je také zaměřena na Roberta Downeyho Jr., který svoji roli muže, kterému se postupně rozpadá celý život, zahrál opravdu bravurně.

Celkově si myslím, že si film dokáží užít i náročnější diváci. I když je to Amerika a tam je to prostě celé jinak. Popularita je jednoduše na první místě, ale na druhou stranu šikana je všude. Takže celý film se točí prostě o tom, jak dosáhnout popularity a je úplně jedno, že jí hlavní hrdina dosáhne až pomocí drog. Ale nebojte, jedná o svěží komedii.

Na csfd.cz si film vede dobře, jeho hodnocení se vyšplhalo na 72 %, což je na takovýto film úspěch. Ale není divu, já si film také užil, stejně jako spousta lidí, která byla při hodnocení filmů vstřícná. Je vidět, že lidé dokáží ocenit i pěkné komedie.

Titulky jsou samozřejmě k dispozici na titulky.com. Jelikož se jedná o poměrně úspěšný film, je i více releasů a tím pádem i více verzí titulků, stačí si vybrat jen tu svoji.

Moje hodnocení: 75 %Komentáře (4)

Film vypadá opravdu, že bude zábavný. V nejbližší době si ho stáhnu, Tylerův vzhled vypadá dobře.

Tak to vypadá pekelně dobře, jak děj tak herci. Tyler je samozřejmě velké lákadlo a Kat a Robert jakbysmet. Brzy zkouknu. Díky za recenzi :)

Jedu dobu to dávali pořád dokola na HBO, tak jsem to zkoukla, není to špatný, ale mě osobně to stačilo vidět jednou

Tenhle film jsem viděla už dávno v období kdy jsem měla tak trochu „crush“ na Antona. Tylera jsem si tam vůbec nevšimla a skoro bych ho nepoznala :D

Přidat komentář