•  

Co jste o Tree Hillu možná nevěděli

Autor: Rebarborka | 23. 09. 2013

5

OTH

Dnes je to přesně deset let, kdy z televizní obrazovky poprvé zazněly akordy „I Don’t Wanna Be“ a my se seznámili s tree hillskou partou středoškoláků, která nás provázela dalších devět úžasných let.

Na těchto stránkách zasvěcených seriálovému hitu se stále objevujete vy, věrní a oddaní fanoušci a přibývají i noví OTHáci, a je jenom fér, abychom vás za vaši věrnost odměnili alespoň článkem. Jak jistě víte, na našich stránkách naleznete spoustu informací, videí i citátů ze seriálu, přesto jsem se pokusila najít něco, co o naší srdcovce možná nevíte. Upozornění pro ty, kteří se na seriál teprve chystají: článek obsahuje zásadní spoilery!

Že se seriál natáčel ve Wilmingtonu v Severní Karolíně, je stará známá věc. Americkému městu suplujícímu domov naší partičky přinesl seriál takovou popularitu, že jednu z ulic přejmenoval na One Tree Hill Way.

Z úvodní znělky si jistě všichni pamatují most, po kterém přechází Lucas driblující basketbalovým míčem. Onen most v seriálu překlenuje řeku a vede k River Courtu. Ve skutečnosti pod ním však voda neproudí. Reálným mostem přes řeku je dálnice a uznejme, že ta by ani s Lucasem tak romanticky nevypadala.

A když most není tak docela čím se tváří, ani střecha Kareniné kavárny není střecha na kavárně patřící Karen, ale natáčelo se na střeše domu, který je od „kavárny“ vzdálen několik bloků. A aby toho nebylo z místopisu málo, domy, v nichž bydlely Peyton a Haley, od sebe několik bloků dělí, avšak ve skutečnosti by na sebe kamarádky mohly mávat z okna, protože spolu obydlí sousedí. Ale pozor, když se Peyton po letech vrací podívat se na svůj starý dům, vypadá sice hodně podobně, ale jedná se o jiný dům!

A teď se podívejme na zvířenu. Mazlíčků si v seriálu sice moc neužijeme, ale jistě si vzpomenete na Jamieho chlupatého miláčka, králíka Chestera. Chestera si zahrála králice jménem Cupcake. A hrála tak bravurně, že jsme jí toho králičího kluka všichni věřili. U zvířat ještě zůstaneme. Scéna: Lucas sedí u baru, na očích sluneční brýle a porozchodovou depku zapíjí ohnivou vodou. Ve zrychleném sledu se za ním míhají lidé a v jednu chvíli vedle Lucase na baru postává bílý pes a popíjí ze sklenky. A tím psem není nikdo menší než mazlíček Chada Michaela Murraye.

Z party středoškolských výrostků se během seriálů stanou oddaní rodičové. Jako první se o přírůstek do rodiny postarají Haley a Nathan. Jejich syna Jamieho si zahrál Jackson Brundage. Kromě toho, že si za svůj výkon odnesl jistě zasloužený honorář, ostatní herci se mu postarali i o pokrytí nákladů na vysokou školu. Pokaždé, když se někdo ze štábu neuhlídal a před Jacksonem vypustil z pusy sprosté slovo, musel do sklenice tomu určené vložit 20 dolarů. Rekordmanem v nejvyšší pokutě během jednoho zkoušení se stal Chad Michael Murray, díky kterému si Jackson přišel na 100 dolarů.

S některými hlavními postavami jsme se museli rozloučit a spousty fanoušků jejich odchody nepochybně obrečelo. Ostatní z původní partičky nás provázeli až do samého finále, k nim se přidaly nové postavy, které jsme si zamilovali a přijali do OTH rodinky. Jediná postava, která se objevila v úplně všech epizodách One Tree Hillu, je Brooke Davis.

Kdo sleduje i názvy jednotlivých epizod a je hudebně gramatický, jistě si povšimnul, že většina dílů je nazvaná podle písniček. Po seriálové postavě – otci Lucase a Nathana – je pojmenovaná jediná epizoda, jedná se o jedenáctý díl deváté série nazvaný Danny Boy. Zároveň však dvě epizody obsahují přezdívku postavy Marvina „Moutha“ McFaddena – Mouthful of Diamons (S08E08) a Flightless Bird, American Mouth (S08E21).

Když už jsme u jmen, tady je další perlička. V USA mají lidé tradičně prostřední jméno, platí to i u našich seriálových postav – Peyton Elizabeth Sawyer, Lucas Eugene Scott, Brooke Penelope Davis a tak dále, ovšem existují dvě výjimky. Prostřední jména vysněných dvojčátek Judea a Davise se nikdy nedozvíme. Všimněte si také, že seriálové dětičky dostávají jména po rodném příjmení svých maminek – Haley James má syna Jamese, Peyton Sawyerová má dceru Sawyer a Brooke Davise si vytoužila syna Davise.

A na konec trocha čísel. Devět sérií nám přineslo 187 epizod. O několik dílů jsme byli ochuzeni v roce 2008 v páté sérii, která obsahuje pouze 18 epizod kvůli stávce scénáristů, přesto jsme více než 7850 minut strávili s našimi oblíbenými postavami, se kterými jsme prožívali první lásku, první a ne poslední zklamání, první rozhodování ve světě dospělých, strasti a radosti, neočekávaná a vytoužená těhotenství, automobilové nehody, požáry a záplavy, zločiny i hrdinské skutky, smrt i narození, zatracení i odpuštění. A že stálo to za to!

Zdroje: buzzfeed.com a google a epguides.comKomentáře (5)

Krásný článek! Děkujeme! A zajímavosti se Ti najít podařilo! Letos o prázdninách jsem si zopákla hezky všech 9 řad, takže jsem si zase všechno připomenula! OTH mi chybí!

Ahoj super článek našlo se tam spoustu věcí které jsem opravdu netušila ale jednu malou chybičku jsem tam našla Brook Davis nebyla jedinou herečkou která byla ve všech dílech OTH. jelikož v prvním díle chybí protože o její roli nebylo ještě rozhodnuto :) Jinak ještě jednou super článek :)

Super článek a web! Dneska jsem viděla poslední díl a musím říct,že mi všichni budou chybět,myslela jsem,že ještě naposledy uvidím Peyton… :) Jinak by mě moc zajímal ten bonus Forever and Always,ale nevím,kde bych to stáhla… :)

Baruška má pravdu! Brooke se objevila ve všech dílech, kromě pilotu.

Danneel: na uloz.to to určite nájdeš odtiaľ som to stahovala aj ja :) a titulky k tomu sa nachádzaju na tomto webe :)

Přidat komentář