•  

Fairly legal/Kauzy podle Kate

Autor: AliceBlack | 01. 06. 2011

10

fairly-legal[1]

Hned zkraje si položme otázku. Jak tenhle seriál vůbec souvisí s One Tree Hill? Docela jednoduše. Jednou z hlavních postav ve Fairly Legal je totiž Michael Trucco, kterého všichni známe z One Tree Hill jakožto Nathanova strýce.

Nejedná se tu přímo o recenzi, protože recenze se dá psát až po zhlédnutí více dílů, ne-li sérií. Já jsem zatím viděla pouze pilot a za sebe můžu říct, že mě velmi zaujal.

V zmíněném prvním díle se setkáváme s Kate Reedovou i jejím zajímavým povoláním. Po nedávné smrti svého otce se totiž vzdala kariéry právničky a stala se vyjednavatelkou – mimosoudním prostředníkem.

Kate je svérázná, empatická žena se smyslem pro humor, což se projevuje jak v práci, tak v osobním životě.

Co se toho posledně zmíněného týče, není to nijak slavné. Hned v úvodní scéně se Kate ráno budí vedle Justina (Michael Trucco) který, jak se později dozvídáme, je její bývalý manžel. A výborný právník k tomu.

Katin otec, též právník, právě zemřel a vedení rodinného podniku po něm přebírá jeho žena, Katina macecha Lauren, která se tak, ke Katině nevelké radosti, stává její přímou nadřízenou.

A něco mi říká, že zajímavé soudní případy a zamotané příběhy kriminálníků, které vyžadují zásah vyjednavačky Kate na sebe nenechají dlouho čekat…

Fairly-Legal-USA-Network[1]

Jak jsem říkala, zatím se mi podařilo zkouknout jen jeden díl, ale i tak myslím, že seriál můžu vřele doporučit. A těm, kteří mají rádi filmy/seriály z právnického prostředí obzvlášť. Je vtipný, svižný, představitelka Kate je sympatická, mladá a pěkná, ukazuje se tu, že právnické úskoky a kličky, kvůli jejichž neobjektivnosti Kate skončila s povoláním advokátky, se dají v mnohých případech účinně nahradit empatickým lidským vyjednáváním.

Zkrátka seriál má všechno, co by mělo drama dnešní doby mít a i když se nejedná o nic nového pod sluncem, svým zpracováním, spádem a vtipem mnohé podobné předčí.

» Fairly legal na IMDB «Komentáře (10)

Paráda, víc takových. Moje představy to opět splnilo. Jak jsem slíbila, pokud se budeš činit, vytvořím pro tebe stránku, díky které by tvoje články nezapadaly. Cupid byl možná o něco propracovanější, ale taky je rozdíl mezi filmem a seriálem, že :-) Líbí se mi tvůj styl psaní a těším se na další články. Hlavně doufám, že se zkrátí interval přidávání, brala bych tak jeden článek za den, klidně i dva :-D :-D

já se z upoutávky dost pobavila :-D občas celá já.. až na tu právničinu :-D takže na toto se těším

jinak už stahuju, jen se na netu někde píše, že se tento seriál po deseti dílech stopnul…

Ellennnka: Taky jsem po tomto článku neodolala a nakoukla :-) Seriál obnoven byl, píšou o tom na deadline.com. Na 13 dílů, plus se musejí provést nějaké změny, nejspíš aby přitáhli víc diváků. Titulky obstarává channina, takže jsou/budou určitě perfektní.

no, ono se to dá bez problémů stáhnout i v češtině.. protože titulky jsem si stáhla a pak jsem zjistila, že je nepotřebuju. Ale právě všude psali, že měl mít seriál 13.dílů, ale po 10 to stopnuli. A prý další série až od září. Nehledě na to, nechápu na co potřebovali diváky, protože ať jsem koukala kam jsem koukala, všude psali, jak neuvěřitelně vysokou sledovanost to mělo. Tak jsem nějak zmatená.

tak já už jsem u začátku 6.dílu a já se opravdu víc než bavím:-) Jestli ta ženská někdy přijde někam včas :-) ne-li dříve, tak se tu snad doma i opiju :-) Nejlepší je však asistent Liam a velmi zajímavý je vztah i nevlastní dcera vs. macecha.

Ellennnka: Nj, čeština je čeština a mám ji moc ráda, ale o dabované seriály jsem úplně ztratila zájem. Průměrná sledovanost (podle wiki) 4,5 milionu, je možné, že si slibovali víc… A možná to lidi hodnotili kriticky, nemám zdání. Taky na to nejspíš na celé kouknu, vypadalo to dost zajímavě, jedna velká honička z jednoho konce města na druhý, sympatická herečka s vytříbenými způsoby :-D Ale asi bych neměla, zase tak moc seriálů mi nezrušili :-D

Ellennnka: Mě zas odrovnalo, jak vždycky měla přijet na otevírání závěti, už tam skoro byla a zas nic:D

jo, s tou závětí to byla sranda :-D hlavně jak už ji všichni viděli z okna a ona se vymlouvá: Kdyby něco, jsem v zácpě nebo tak nějak :-D

Konečně jsem se podívala a nelituji! Michael je tam úžasný :)

Přidat komentář