•  

Lee Norris – Mouth ve finální sérii

Autor: Tomgellar | 21. 02. 2012

2

Lee Norris alias Marvin „Mouth“ McFadden poskytl rozhovor pro servery ology.com a StarNewOnline.com. Celé jsem to smíchal a přináším vám překlad toho nejlepšího.

Lee byl vyzpovídán několik týdnů před natáčením finále seriálu, takže se především vyjadřuje na toto téma. Ale můžete se v rozhovoru také dočíst jaké momenty z One Tree Hill má rád a nebo jestli má účet na Twitteru.

Ahoj Lee! Jak se máš? Jste uprostřed natáčení?

Právě natáčíme. Zbývají nám tři epizody. Věřili byste tomu?

To je tak smutné! Alespoň teď víme, že je to opravdový konec. Už to na tebe dolehlo?

Myslím, že to na mě dolehne, až když se nevrátíme po Vánočních prázdninách tak jako obvykle. To se do toho opravdu potopím. Dotočíme těsně před prázdninama; normálně bychom rádi měli Vánoční prázdniny a po nich dodělali zbytek série, ale tuto sérii děláme pouze 13 epizod, takže…

Ano, myslím, že jsme všichni sťastní, že dostaneme 13 epizod.

Naprosto! Jsme nadšeni, že skutečně víme, že je konec. Zvláště ti z nás, kteří jsou v seriálu už od začátku. Hodně jsme čekali a nikdy jsme nevěděli, jestli se loučíme navždy. Ale jsme šťastní, protože jsme odříkali nějaké dobré příběhy a dotáhli jsme to tak daleko, jak jsme jen mohli. Všichni jsme smutní, že se musíme navzájem rozloučit.

Rozhodně. Už jsi dostal poslední scénář?

Ne, ještě jsme finální scénář nedostali. Takže toho vím asi jako vy. Nemám tušení, co Mark plánuje. Věřím, že to bude pro všechny uspokojující, protože je fakt dobrý ve stmelování věcí. Už to musel párkrát udělat a to nevěděl jestli bude konec. Teď to ví. Určitě to bude pro všechny krásný konec. Ale můžu vám říct, že věci vedoucí k poslední epizodě jsou bláznivé. One Tree Hill byl vždy bláznivý, ale letos je to úplně z ruky. Ani nedokáži popsat věci, které se zrovna dějí.

Nemůžeme se dočkat! Uvidíme Moutha hodně?

Uvidíte ho. Nejsem vždy ve všech epizodách, ale tuto sezónu tam chvíli budu, chvíli nebudu. Mužu vám říct, že takhle jste Moutha ještě neviděli. Rozhodně se změnil a není to něco, co bych u této postavy čekal. Ale v tom je zkrátka krása tohoto seriálu, nikdy nevíte, co dostanete. A pak je to na nás hercích, abychom scénář přeměnili v něco skutečného a uvěřitelného. Rozhodně jste ho takhle ještě neviděli.

Přemýšlel jsi při natáčení první série, jak by asi mohl Mouthův příběh skončit?

Vůbec ne. Hlavně bych nikdy nevěřil, že seriál dostane devět sérií. Natož pak s mojí postavou, která začínala v ústraní. Mark se toho opravdu chopil a napsal tuto postavu dobře. Neměl jsem tušení, že se vydá takovým směrem. Jsem na to opravdu pyšný. Zvlášť někdo jako já – víte, the CW je známá pěknými kluky jako jsou Chad a James. Pro někoho obyčejného jako já je fajn mít příležitost vyprávět jeho příběhy. Hodně fanoušků ke mně chodí a oceňuje Mouthův příběh. A to na tom miluji. A mám rád, že je v seriálu člověk mého typu.

Mark Schwahn si pro Moutha vždy připravuje bláznivé věci…

Já vím! Každý rok říkám: Tak co to bude letos? V letošním roce jsem přibral přes 30 kilo. Bylo to jednou z věcí, kterou na mě Mark toto léto vychrlil. Myslel jsem si, že žertuje a ono ne. Nikdy nevíte s čím jeho kreativní mysl přijde příště. To je ta zábavná část při sledování seriálu. Nikdy nevíte, jak se tyto věci nakonec vyvinou. Abyste udrželi seriál devět let, musíte ho stále udržovat svěží a vzrušující, což je velmi těžké. A rozhodně tu za ty roky byly příběhy, kdy jsem si říkal: Co se to k čertu děje? Ale ať už jsou příběhy jakékoliv, snažím se do nich přinášet realitu. Snad se mi to daří.

Kolik času trávíš v maskérně?

Asi 4 hodiny. Normálně jsem tam býval tak 30 minut. Ale teď jdu v 5 ráno do maskérny, kde sedím 4 hodiny, a pak jdu na scénu. Ale už před natáčením jsem 4 a půl hodiny v práci. Vždy jsem tak vyčerpaný a to jsem ještě ani nebyl před kamerou. Snažím se udržet svoji vytrvalost, ale co to stojí energie je k neuvěření.

Jak je to s tím časovým skokem? Jedná se o celou sérii nebo jen jednu epizodu?

Můžu ti prozradit, že se tak nějak jedná jen o první epizodu, protože trochu času uplynulo od finále minulé série. A pak, jak to One Tree Hill dělá, uvidíte flasbacky a jiný druh časových skoků po celou sérii. Ale pokud jde o posunutí příběhu, tak to bylo jen v první epizodě, nějaký čas prostě uplynul.

No naštěstí se One Tree Hill vždy dobře popere s časovými skoky.

Ale řekl bych, že to není až tak podstatný druh časového skoku. Je to jen pár měsíců. Neuvidíte žádné velké změny, až na moji postavu. Není to tak velké, jako když jsme přeskočili čtyři roky.

Rozhodně. Jaké to je je mít Chada zpátky ve Wilmingtonu? Pracoval jsi s ním?

Nepracoval. A fakt mě to mrzí. Samozřejmě nám chybí, takže jsem byl nadšen, že se mohl alespoň na jednu epizodu vrátit. Mluvil jsem s přáteli, kteří s ním mohli pracovat a říkali, že byl šťastný, že se mohl vrátit. Myslím si, že je to super. Je hezké, když se část rodiny, vrátí a vypomůže. Jsem rád, že to vyšlo. Ale já s ním bohužel nepracoval, i když jsem si to moc přál. Návrat Rivercourtských kluků by určitě dával smysl. No podle scénaristů asi ne…

V seriálu jsi už od začátku, jsou nějaké momenty, které se ti vryly do paměti?

Jasně, několik jich je. Ale pro mě to vždy bude návrat k epizodě se střelbou ve škole ve třetí sérii. Myslím, že to byl velký zlom pro moji postavu, protože to ukázalo jak se moje postava vyvinula z postranní komické do hlavní postavy, která řeší problém s kamarádem Jimmym Edwardsem. Ta obrovská tragédie to akorát celé podtrhla. A můžu vám říct, že se ještě i v této sérii vyrovnává se vzpomínkami na tento moment. To ho opravdu poznamenalo a vytvarovalo do člověka, kterým teď je. Když se na Moutha podíváte, ne vždy se vydal správným směrem, ale vždy pro to byl dobrý důvod. Když se podíváte čím vším si prošel, nebyly to vždy jen legrační a pěkné věci.

Další otázka vždy vyvolá velké drama, ale musíme se zeptat. Jaký je tvůj oblíbený pár?

Jaký pár je můj oblíbený? No, tak nějak každý musí říct Nathan a Haley, ne? Myslím si, že nemáte na výběr, když přijde na vášeň fanoušků. Jinak riskujete, že vás někde sejmou na ulici. Myslím si, že je to rozkošný vztah. Začalo to na začátku a vydrželo to až do teď, jak bych jim mohl nefandit? Zato jiné postavy měly vztahy, které moc dlouho nevydržely. Já osobně jsem velký fanoušek Moutha a Millie. Myslím si, že se k sobě hodí, teda když jsou normální; ne jako když Millie bere drogy… A myslím si, že Lisa Goldstein je skvělá, je jednou z nejlepších hereček v seriálu. Přál bych si, abychom ji viděli více.

Zjistili jsme, že nejsi na Twitteru. Hodně lidí to mrzí.

Já vím, já vím. Jsem takový outsider. Myslím, že James a všichni ostatní na něm jsou. Myslím, že je fajn, že to dělají.

Ještě než jsi začal s One Tree Hil, byl jsi známý ze seriálu Boy Meets World. Poznávají tě ještě lidé z tohoto seriálu? Jak bys srovnal tyto fanoušky a fanoušky One Tree Hill?

One Tree Hill fanoušci jsou zatím mnohem víc zapálení. Jsou to ti, kteří se vám nabourají do e-mailu, což je pro mě fakt šílené. Boy Meets World fanoušci jsou trochu starší, protože ten seriál je starší. Jsou to ti, kteří v restauraci nebo v baru křičí přes celou místnost, ale pak se trochu stydí. Ale One Tree Hill fanoušci jsou mladí a živí a nadšení a zapálení. Jednou mě dokonce jeden sledoval, byl jsem ve škole a pak za mnou celou dobu jel na dálnici, říkal jsem si: Pane Bože, to je fakt šílený!Komentáře (2)

Tak to je dlouhatánské a skvělé. V první řadě se určitě nečekalo, že Lee dojde tak daleko. Ale svýma tanečníma a karaoke vystoupeníma – 1×17, 2×05, 3×04, 4×12 mě dostával :-) To mě bavilo. Taky jeho kamarádství hlavně s Brooke, Rachel, Skillsem a i jeho pozdější linie. Jsem zvědavá a těším se, až se letos začnou zabývat Jimmym, nemám vůbec představu, co z toho vyleze. Akorát drobnost jsem ti tam našla – spíš „mohl nefandit“, nemohl nefandit ti popírá větu ;-)

děkuji :) opraveno
já jsem celkem zvěfavej, jak se vypořádá se svojí nadváhou. Je vtipný ho ta vidět, když si představim jaký byl dřív tintítko :D

Přidat komentář