•  

Mark Schwahn: „Děkuji za vše!“

Autor: Tomgellar | 21. 04. 2012

2

Mark Schwahn, tvůrce našeho seriálu, šel ve stopách Jamese a též poskytl rozhovor pro server examiner.com.Gratulujeme k devíti letům a úžasnému finále seriálu. Zdálo se nám, že epizoda byla takovým děkovným dopisem fanouškům.

No, přesně tak jsem to zamýšlel. Myslím, že jsem to řekl v jednom rozhovoru. Chtěl jsem epizodu napsat jako malý milostný dopis fanouškům a říct jim, že za vše děkuji. Nevěděl jsem přesně jaké scény a situace se odehrají, ale vždy jsem věděl, jaký z toho chci mít pocit. A myslím, že jsme toho dosáhli.

V předchozích letech se několikrát stalo, že jsi nevěděl, jestli se vrátíte na další sérii, takže jsi musel brát v úvahu, že by to mohla být poslední kapitola vašeho seriálu. Hlavně minulou sérii to mohlo být finále seriálu. Bylo tedy letos těžké přijít s něčím, co by ještě překonalo ta předchozí finále?

Jasně, protože minulou sérii jsme měli Jamieho na mostě. Ale víte, nebylo to tak těžké. Chtěl jsem, aby to bylo uspokojující. Hodně jsme diskutovali, co by bylo vhodné a uspokojující, protože je to konec. Myslím si, že jsem chtěl prostě vidět celou partu pohromadě. Chtěl jsem vidět dynamiku rodiny. Hodně lidí, kteří sledují seriál od začátku, mě kontaktovalo a říkalo: „Když seriál žačínal, byl jsem puberťák. A teď mám sám děti, takže když všichni seděli v Karenině kavárně, obklopeni přáteli a dětmi pobíhajícími okolo, připadal jsem si jako součást rodiny.“ A ještě dodávali: „Opravdu mě to ovlivnilo, protože mi to připadalo jako můj život.“ Také jsem chtěl, aby to připadalo, že tam Tree Hill pořád bude a oni nadále budou žít své životy a že jsou všichni na dobrém místě. Takhle jsem chtěl seriál opustit.


Vždy se na to ptáme herců, ale jsou nějaké dějové linie, které pro tebe za těch devět sérii vyčnívají?

Vždy jsem zmiňoval epizodu se střílením, protože ta byla riskantní. Měl jsem ale hodně odporu od ostatních producentů. Když o tom poprvé slyšeli, byli trochu vylekaní a naštvaní. Všichni se cítili v tomto prostředí ohroženě. Takže jsem od nich zpočátku dostával hodně odporu. A pak lidé ve Wilmingtonu začli mluvit, přidali se i herci a všichni si dělali starosti. Než jsem vůbec začal epizodu psát, přišel ke mně Greg Prange, zavřel dveře od mé kanceláře a řekl: „Děláš epizodu se střílením?“ Lidé se cítili nějak ohrožení. A studio i stanice si dělaly starosti. Prostě fakt všichni si dělali starosti a pamatuji si, že jsem jim řekl: „A náš seriál vás vede k přesvědčení, že uděláme špatnou verzi této věci?“ Pak jsem jim ukázal, co chci dělat, jak to má vyznít emotivně a dostal jsem zelenou. V závěru epizody jsme ještě udělali prevenci proti sebevraždám. A dostali jsme hodně ohlasů od lidí, kteří říkali, že takové sezení začali pořádat ve své škole. Ukázali také epizodu studenstké radě a pak ji začala používat armáda, jako nástroj proti šikaně či obtěžování. Nakonec z toho vzešlo hodně pozitivních věcí. Nemluvě tedy o tom, když Dan zmáčkl spoušť. Ty příběhy, které jsme dostali… věděl jsem, jak moc ovlivní celé obsazení seriálu. Myslím si, že na tuhle dějovou linii jsme všichni pyšní.

A také si myslím, když jsme dělali šampionát. Nathan se zapletl do šizení bodů, Haley srazilo auto, Lucas dostal infarkt. To nás zavedlo na skvělá místa. Myslím si tedy, že tyto dvě epizody se pro nás staly velké a lukrativní.


Na One Tree Hill opravdu milujeme citace a voiceovery na konci. Dělají OTH velmi významným. Dodávají seriálu něco speciálního. Velmi se nám líbil ten, který jsi zvolil na konci seriálu. Když jsi před devíti lety psal pilot, představoval sis vždy zakončit epizodu voiceoverem?

Ano, nikdy předtím jsem to neřekl, ale dostali jsme pokyn či návrh od stanice, abychom ty voiceovery odstranili. Říkali, že je nepotřebujeme. Tak jsme je stáhli. Ale když jsme pilot editovali, obrátil jsem se k Joemu Davolovi a řekl jsem: „Opravdu ty voiceovery miluju. Podle mě to seriálu dodává pěkný nádech. Je to jako když mluví o věcech starých stovky let, ale aplikují to v dnešní době. Je to aktuální.“ A on na to řekl: „No, tak je tam dej zpátky a uvidíš, co se stane.“ (smích) Tak jsem je tam dal zpátky a nakonec stanice řekla: „Líbí se nám to!“Komentáře (2)

Krásné, úžasně vybrané fotky a skvělý překlad. Tolik mi chybí OTH :(

Jak vidím užívali si i přes natáčení a to je jen dobře. Taky mi chybí.

Přidat komentář