•  

Nezvratný osud 4

Autor: Tomgellar | 09. 09. 2011

3

Asi každý zná filmovou sérii Nezvratný osud, kde jeden člověk pomocí předtuchy zachrání pár lidí před katastrofou. Zachránění lidé ale poté postupně umírají v pořadí, ve kterém by zemřeli při nehodě.

Již ve čtvrtém pokračování si v roce 2009 zahrála Shantel VanSanten alias Quinn James.

Přátelé Nick (Bobby Campo), Lori (Shantel VanSanten), Hunt (Nick Zano) a Janet (Haley Webb) prožívají své odpoledne na tribuně při sledování automobilového závodu. Z ničeho nic ale dojde k obrovské havárii, všude létají kusy aut a, aby toho nebylo málo, i samotná tribuna se bortí. Lidé se snaží dostat ven, ale většina z nich na místě umírá. Nakonec umírá i Nick, ale najednou se probouzí pár minut před havárií. Nejdříve neví, co si má myslet, ale když se stávají všechny maličkosti stejně jako v jeho předtuše, snaží se každého varovat, ale většina lidí ho neposlouchá a nakonec jeho a pár lidí z tribuny odvede strážný George (Mykelti Williamson). K nehodě samozřejmě dojde a většina lidí považuje Nicka za hrdinu.

Všichni si myslí, že už vše skončilo, ale když má Nick další vidění, ve kterém vidí náznaky smrti jednoho z lidí, všem rychle dojde, že jsou opět na začátku a musí zjistit, jak překazit list smrti. To se ale ovšem neobejde bez lidských objetí. Smrt má prostě naplánovaný čas pro každého z nás.


HODNOCENÍ:
Fanoušci série Nezvratný osud se v případě čtvrtého dílu dělí na 2 tábory. Jeden říká, že je to nejhorší díl, druhý že nejlepší. Říká se, že tento díl je spíše pojat komicky. Takže těžko říct, každý musí posoudit sám.

Určitě je příjemnou změnou, že je to opět kluk, který všechny zachrání. Stejně tomu tak bylo i v prvním díle. Dokonce je i celkem dobrá úvodní nehoda.

Obsazení filmu se podle mě vyvedlo, Bobby mi byl sympatický, no a Shantel úžasná. Měla spousty příležitostí, ve kterých se mohla pěkně vyřádit a pořádně si zakřičet.

Já osobně můžu říct, že patřím do skupiny, která má tento díl nejradši. I když mi tedy vadilo, že je to zatím nejkratší „osud“, trvá necelých 80 minut, což je dost málo, ale na druhou stranu obsahuje nejvíce smrtelných scén, a to 11. A opravdu jsem si užil úvodní píseň filmu Devour od skupiny Shinedown, kterou fakt zbožňuji.

Letos je v kině již pátý díl a plánuje se i šestý a sedmý, takže fanoušků je hodně, já jsem jedním z nich. Celá série Nezvratný osud je dobrá, takže tento díl stojí minimálně za zkouknutí. Hlavní otázkou ale je, jestli se kvalita filmů drží a nebo pomalu, ale jistě, klesá.

» imdb.com «
» cz titulky «Komentáře (3)

včera jsem byl v kině na pátym díle…..kam se na to hrabe čtyřka :D jediná ta Shantel mi tam chyběla…jinak pro mě už je teda pětka nejlepší :)

Tak recenzi na film, který tě k OTH přivedl, opravdu chápu, že sis nemohl odpustit, i když k recenzím na těchto stránkách má sklony spíš AliceBlack :-) A paráda, že jdou ta videa, už jsem si začínala zoufat a ona zasáhla nějaká vůle shora :-D Devour jsem si pustila a možná i na ty Nezvratné osudy se jednou podívám, zatím jsem neviděla ani jediný :-)

Ferrity: určitě si osudy pusť, stojí to za to :) myslim, že tohle byla asi vyjímka, mám radši, když jen přeložim a je to, než abych to vymýšlel… na slohy sem nikdy nebyl, ale vždycky sem měl jedničky, to nechápu :D

Přidat komentář