•  

Mark Schwahn

Celé jméno: Mark Schwahn

Rok narození: 8. srpna 1966 (Lev)

Místo narození: Pontiac, Livingston County, Illinois, USA

Mark je nejen tvůrcem One Tree Hill, také i režisérem, producentem a scénáristou. Dokonce si zde i zahrál, a sice postavu Maxe – kamaráda Peyton, který vlastnil obchod s deskami.

Na internetu toho o něm moc k dostání není, své soukromí si pečlivě střeží. Je členem Writers Guild of America (WGA je obecný termín, ve skutečnosti odkazuje na dva odlišné odbory v Americe: WGAW – v Hollywoodu a na jihu Kalifornie; a WGAE – jih od Mississippi), která prezentuje a podporuje televizní a filmové scénáristy. Odpromoval na Univerzitě v Marylandu.

Spolupracoval s Antwonem Tannerem (ve One Tree Hill hraje Skillse) na filmu Coach Carter a s Bryanem Greenbergem (Jake Jagielski) na filmu Perfektní skóre, protože k těmto filmům napsal scénáře. Těmi pak přispěl například i k filmům Ať to stojí, co to stojí nebo 35 Miles from Normal.

Když v říjnu roku 2008 oznámila společnost CBS Paramount Television, že chystá spin-off seriálu Melrose Place, byl Mark hlavní kandidát na scénáristu. V tomtéž měsíci skutečně kontrakt na dva roky podepsal, ale seriál se ani nezačal natáčet, proto se Mark naplno vrátil k One Tree Hill.

Televize CW v létě 2010 potvrdila, že Mark Schwahn a Larry J. Kolb pracují na novém seriálu – Spy School for Girls. Seriál měl začít jako ostatní seriály v této seriálové sezóně, ale prozatím to vypadá, že se jejich díla v nejbližší době jen tak nedočkáme. V tomtéž roce má být dokončen film Nashville, který režíruje.

Výroky:

    "Don’t forget to be great. Because you are."

"Nezapomeňte být skvělí. Protože vy jste."

    "It’s one thing to talk about having dreams in high school, we all do. You know, it’s another thing to pursue those dreams or find that it’s not gonna be as easy as you thought it was, but, is there some voice inside you that compels you to try harder, that compels you to keep pushing."

"Jedna věc je mluvit o snech a touhách, když jste na střední škole, to jsme prožili všichni. Jiná věc je tyhle touhy následovat nebo zjistit, že to nebude tak snadné, jak jsme čekali. Ale poslouchat ten hlas, který vás nabádá k tomu se snažít víc, který vás nenechá to vzdát."