•  

Podoba finále zůstává nejistá

Autor: Ferrity | 28. 04. 2011

0

Tento rozhovor mám přeložený už dva dny, stačilo jen zkorigovat poslední chyby, ale objevovalo se tolik novinek, že jsem si na něj čas našla až teď.

Mark Schwahn poskytl rozhovor pro zap2it.com a svěřuje se, jakým způsobem píše scénáře pro finále.

Dozvíte se, jak se ty perné momenty, které nás o prázdninách přivádějí k zamyšlení, rodí a co to pro nás znamená letos. »

Stvořitel One Tree Hill, Mark Schwahn, jen zřídka upouští od finále bez zvratu, i když o osudu nebývá rozhodnuto. Dosud zahrnovalo postřelení, automobilové nehody, srdeční infarkty, požár – v zásobě má bohatou škálu tragédií, když přijde na trýznivou letní přestávku.

Tento rok je otázka návratu pro další sezónu ještě více prekérní než kdy předtím. Hodnocení je nízké, ale zůstává stálé i vzhledem k silné konkurenci.

"Máme tak vášnivou fanouškovskou základnu, že nás jednoduše mohou dát na program proti seriálům jako Glee," říká Schwahn. "Někdo proti němu jít, většina CW seriálů se zajímá o stejnou ženskou cílovou skupinu jako on, takže někdo musí být obětní beránek. My jsme dobrá volba, protože my už byli posazeni proti největším z největších. Proti American Idol, Dancing With The Stars, Housovi, všem těm velkým. Máme pořádně věrné fanoušky a o ty pečujeme. Sice to nejsou žádná skvělá čísla, ale my jsme ta show, kterou mohou nasadit proti těm monstrům a my budeme mít velice dobré výsledky."

Ačkoliv se cítí jistý ohledně možné 9.série, když si sedal za stůl, aby napsal finále 8.sezóny, musel zvážit možnost, že se bude jednat o finále celého seriálu. Takže se nabízí otázka, jestli bude na konci pro naše oblíbené postavy zvrat nebo řádné ukončení.

"Nerad to říkám, ale vždycky to funguje stejně: Bereme v úvahu obojí. Byli jsme zvyklí, že nevíme, jestli dostaneme další šanci, takže běžně napíšu finále tak, aby mě uspokojilo, pokud by šlo o finále celé série. A tohle jsem udělal. Zároveň ale točíme několik zvratů."

Schwahn poznamenal, že se ještě nerozhodlo, jestli bude použit konec se zvratem nebo řádný konec, ale silně se přiklání k uzavření dějové linie některých charakterů.

"Kdybyste se mě zeptali právě teď, řekl bych, že uvidíme řádný konec. Jestli je tohle finále celého seriálu, je hodně vyhovující. Jestli to nebude úplné finále, můžeme představit několik zvratů, co jsme natočili, ale to v premiéře 9.řady."

22.epizoda bude začínat hlasem vypravěče a citovat z novely, podobným způsobem, jako se to dělo dříve. "Citovat se bude z novely, kterou mám moc rád, autor nám dovolil ten citát použít," dodává.

"Úplně jsem cítil, jak se mi jednotlivé zvraty prodíraly na mysl, když jsem ten scénář psal. Líbí se mi, ale můžeme se k nim dostat až příští rok. Na konci tak nějak vždy vsadíme na nejlepší kreativní řešení a jdeme tím směrem, abychom zapůsobili na naši stanici nebo šokovali publikum. Pokud chceme šokovat publikum, pak by to mělo být nejsilnějším možným momentem a zrovna teď cítím, že nejsilnější moment té epizody zahrnuje určité uzavření děje."Přidat komentář