•  

Shantel VanSanten a její cesta v OTH

Autor: Tomgellar | 08. 07. 2011

11

Shantel poskytla velmi pěkný rozhovor pro examiner.com, ve kterém se například zmiňuje o svém krásném přátelství s Robem Buckleym, o dovednostech Quinn (o kterých víme, že nejsou moc dobré) či o natáčení smutných scén.
Shantel je moje oblíbená, takže jsem si dal na rozhovoru hodně záležet. Doufám, že se vám bude líbit.

PS: Rozhovor je z doby před obnovením OTH pro devátou sérii.

Herečka Shantel VanSanten ušla za poslední dva roky pořádnou cestu, stejně jako její postava Quinn James ve One Tree Hill. V rozhovoru Shantel uvažuje o svých zkušenostech od doby připojení k CW v roce 2009 a jak ji přeměnily do herečky, kterou je nyní. Mluví o legračních momentech, o výzvách, o přátelství a proč je za ně tak vděčná. Shantel také zmíní, co můžeme čekat od finále a sdílí s námi, co si odnese z One Tree Hill.

Co nám můžeš říct o finále One Tree Hill? Vím, že se brzy dozvíte jestli budete pokračovat či nikoliv.

Shantel- Schwahn napsal finále, které může fungovat v obou případech, protože jsme to natáčeli dávno předtím, než jsme věděli, jak to dopadne. Chtěl nějaké pěkné uzavření pro fanoušky, pokud bude finále úplně poslední epizodou. Vím, že fanoušci jsou zvyklí na obrovské, dramatické, emotivní a velké zvraty, ale je to klidná epizoda. Krása je v těch malých momentech, které najdete v seriálu. Je to v malých věcech, který jeden řekne druhému. V momentech, které mají páry, sestry či členové rodiny. Nic velkého se ve finále nestane, ale dle mého názoru je to jen proto, že byste nechtěli mít na úplném konci otevřené příběhy.
Nejsme Sex ve městě! Nebudeme dělat film! (Smích) Bylo by ale fajn udělat film. U Marka však nikdy nevíte, zvlášť když máme tolik stálých fanoušků.

Jsi spokojená se vztahem Claye a Quinn ve finále této série?

Shantel- S Markem jsme si sedli a zamysleli se, co by asi tak bylo nejlepší. Myslím si, že Clay a Quinn jsou právě teď na nejlepší místě. Tak nějak to prostě dává smysl, i když nečekám, že s tím bude každý souhlasit. Líbí se mi, kde jejich příběh skončí, pokud to bude náš úplný konec. Fanoušci budou spokojeni. Ale jestli to nebude konec, tak je tu stále hodně věcí k vyprávění. Finále může být jakýsi odrazový můstek k dalšímu vyprávění. Není to konečné. Jestli je to konec, tak Mark vždy najde pěkný způsob zakončení. A jestli to konec není, můžeme se těšit na opravdu zajímavou devátou sérii. Seriál, stejně jako naše životy, se teď nachází na úplně jiném místě než na začátku.

Viděli jsme Puerto Rico epizodu, jak probíhalo natáčení? Byla to velká epizoda pro Quinn.

Shantel- Puerto Rico bylo hustý. Ze začátku série to byly Clay a Quinn epizody proto, aby se mohlo takhle pěkně vyvinout finále. Mohla jsem se do toho opravdu zakousnout a využít mé emoční vybavení. Velmi jsem si to užila. Poté to bylo o oslavě života a najití nového místa pro Claye a Quinn. Jak si můžete projít něčím takovým a nechtít pak žít život naplno? Především spolu navzájem. Je to moment, kdy se hra změní. Postřelí vás, oba přežijete a uvědomíte si, jak se oba navzájem milujete. Musíte prostě žít svůj život naplno a dělat věci, o kterých jste dříve jen snili. Musíte být s lidmi, kteří jsou pro vás nejdůležitější. Myslím, že Quinn se ohlédla a uvědomila si, jak je pro ni důležitá rodina a láska.
Byla trochu praštěná! Miluju dělání takových legračních hloupých věcí, u kterých ale nemusí každý pochopit jejich pravý význam. Ale on tam je, Quinn znova žije svůj život. Procházela si rozvodem, přišla o matku, zamilovala se do Claye a pak byla postřelena. Když už byla schopná vstát, vždy ji něco opět stáhlo dolu. Pro jednou je zase šťastná. A pomáhá ostatním lidem. Pomáhá své sestře během těhotenství. Je zde pro Claye při jeho uzdravování. Je to velmi nesobecké, když si vezmeme, že ze začátku to byla ona, kdo potřeboval pomoc.
Puerto Rico epizoda byla tak nějak epizoda o Quinn. Myslím si, že bylo důležité vidět ji opět pracovat a vidět, jak je do něčeho zapálená. Fotila svatbu a parkrát jsme se zmínili o nějaké její práci, ale tohle bylo poprvé, kdy jsem cítila, že opět miluje svoji práci a že se znova zamilovala do podstaty focení. Myslím, že bylo důležité to ukázat. A nejlepší na tom bylo, že nás to zavedlo do Puerto Rica. Byla to sranda, epizoda ve stylu Sexu ve městě. Vše jsme točili úplně na konci. Bylo to takové pěkné zakončení série.

Jaká byla nejnáročnější část této série pro tebe jako herečku?

Shantel- Nejnáročnější byly všechny ty emotivní věci na začátku série. Bylo vtipné vrátit se natěšený na shledání se svými kolegy a pak najednou hrát takové těžké příběhy. Je a bylo to náročné. Ale já vždy přijímám výzvy. Pro to jako herečka žiji. Je to sranda, je fajn dělat komedii a praštěné věci. Ty věci prostě ze mě přirozeně vyjdou, protože jsem fakt praštěná. Ale nejtěžší jsou ty emoční záležitosti, protože vás to činí v té chvíli tak zranitelným. Třetí epizodu, kde já byla živá a on ne, jsme natočili během jednoho dne v nemocničním pokoji. Nemyslím si, že jsme slzy ani na chvíli zastavili. Vždy je to výzva. Epizodu režíroval Greg Prange a Joe Davola režíroval tu předtím, která byla též velmi emotivní, a všichni cítili, že to má velký účel pro vztah Claye a Quinn. Jenom to více prohloubilo náš vztah a naše pouto, takže jsem byla víc než ochotna dát do toho emočně vše, co jsem mohla, ve prospěch jejich vztahu. Práce s Robem na těchto scénách je požehnáním, protože ví o mém životě a já vím o jeho a jsme nejlepší přátelé. Takže když brečíme, jsme tu potom pro sebe. Není to proces, jako že jsme jednou hotovi, je to spíš „Dobře, nemůžu přestat brečet!“ Člověk se potom cítí špatně. Jdeme tedy domu a koukáme se na něco legračního, objednáme si čínu a sedíme a snažíme se o od takovýchto dní odreagovat. Jsem za ně vděčná, ale jsou nejnáročnější.

S Robem jste odvedli výbornou práci na všech těch emotivních scénách.

Shantel- Děkuju. Bez sebe navzájem bychom nebyli dobří. Scéna je vždy spolupráce. Nikdy to není jen o jedné osobě. Dokonce když má Rob zavřené oči a já k němu mluvím, mačká mi ruku v sevření až mi vypadávají oči z ďůlků. Nemůžu být dostatečně vděčná, že pracuji již dva roky se svým nejlepším kamarádem. Chci se toho držet. Textujeme si o našich pocitech z možné deváté série a vždy si říkáme, že jsme v tom společně. Naštěstí nás ani nezkusili rozdělit! (Smích) Myslím si, že bychom určitě protestovali. Jsem vděčná za Roba a Joy. Mít přátelé, jako jsou oni, je úžasné. Jsou pro mě velkým základem a díky nim jsem schopna udržet se v prostředí seriálu.

Myslím si, že slavnou a všemi milovanou scénou byl monolog Jacksona v nemocnici, když byla Quinn v kómatu. Jackson Brundage je takový profesionál!

Shantel- To je. Srandovní na tom bylo, že když odříkával svůj monolog, já měla být očividně v kómatu, a on se měl rozbrečet, ale slzy začaly téct z mých očí. Řekla jsem jim, že ten pláč musí udělat na začátku, protože budu brečet i se zavřenýma očima. Ale to přeci nejde, říkali. Samozřejmě že to šlo. (Smích) A v nepovedených scénách uvidíte jak jsem se vzbudila a vyděsila ho ještě před koncem jeho scény. Říkali: „Jacksone, uděláme tuhle část ještě jednou.“ Bylo to na samém konci, když mi dává tu hvězdu. Takže mi dal hvězdu a nakláněl se, aby mi dal pusu a já ho popadla a vylekala. Bylo to úžasné. (Smích) Hodně jsme si s lidmi zahrávali během natáčení kómatu.

Jaká byla nejzábavnější část této série?

Shantel- Nejzábavnější věcí bylo to úžasné zpívání, které jsem dělala v této sérii. (Smích) Tak nějak se stalo, že Quinn prostě není dobrá v ničem. Není dobrá ve zpívání. Není dobrá v tancování. Je dobrá ve fotografování a to je tak vše. Řekla jsem Markovi, že Jana umí zpívat, Joy umí zpívat, každý má své úžasné kvality, ale já skutečně neumím zpívat. Skutečně neumím tančit. Jedla jsem hodně toustových závinů, takže to byla sranda! A jedla jsem hodně zmrzliny. (Smích) A museli mě nastříkat falešným opálením! Což rozhodně vyčnívalo!

Pokud show skončí, co pro tebe bude tou nejcennější věcí z ní? Co si odneseš ze své zkušenosti ve One Tree Hill?

Shantel- Pro mě jsou to přátelství. Hlavně ty si odnesu. Také si odnesu dvouleté zkušenosti v televizním seriálu, který má tak velkou fanouškovskou základnu. Jsem vděčná, že jsem mohla být jeho součástí po dobu dvou let. Odejdu také vděčná Markovi za příběhy, které skrz mě vyprávěl a dovolil mi je sdílet. Vždy doufám, že lidi inspirujeme a dotkneme se jejich srdcí. Lidé mi psali a říkali, že zrovna bojují se smrtí své matky. Moje matka je naštěstí stále naživu, takže si ani nedokážu představit, jak se cítí. Část mě nevěděla, jak nějaká věci zahrát, ale já ze sebe chtěla dát to nejlepší. Aby se lidé nikdy necítili sami a aby porozuměli či se vcítili či se sympatizovali s Quinn. Proto herci dělají to, co dělají. Vyprávějí příběhy a inspirují. Přímějí člověka snít nebo cítit věci. Být schopná to dělat dva roky mého života a pracovat s lidmi jako Mark a Rob, Joy a Jackson. Nemohla bych být více vděčná. Tak moc jsem brečela při posledním dni s Robem. Bylo to tak smutné. Točili jsem naše poslední scény a jakmile jsme je dodělali, byl prostě konec. S pláčem jsem ho objala a řekla jsem mu: „Pokud je to naše poslední společná scéna, jsem za tebe moc vděčná.“
Cítím, že tyto přátelství přetrvají po zbytek mého života. To však nemůžu říct o většině svých filmů. Mám pár přátelství, která jsem si z filmů odnesla, ale nikoho s kým bych pracovala dva roky a s kým bych se tak sblížila. V televizi je to hodně jiné. Cítím se tak požehnaná a vděčná za každého, za každou zkušenost, za každou epizodu a za každý vztah.

Co jsi se ve One Tree Hill naučila?

Shantel- Upřímně to bylo asi nebrat sama sebe tak vážně. Protože všechny role, co jsem doposud ve svém životě dělala, byly celkem vážné. Mark mi umožnil být praštěnou a nebát se být praštěnou a hloupou a dělat komediální věci a zkoušet jiné věci. Je to trochu jako pracovat dva roky ve třídě herectví s rozdílem, že je to v televizi a pracuješ s různými lidmi. Takže pro mě je to nebrat to tak vážně. Nebrat práci vážně zní divně, protože já ji beru vážně. Je to ta nejdůležitější věc v mém životě. Tuhle práci chci dělat napořád. Stále sama sebe kritizuji a dělám si starosti, že scéna nevyšla tak dobře. Nebo více věřím ve všechny ostatní, se kterými pracuji, než sama v sebe. O tom to ale celé je: vzdát se věcí, kterých se bojím, důvěřovat ostatním lidem a dát jim vědět, že mají můj zájem.

Mám pocit, že v televizi máš možnost růst a rozvíjet se se svojí postavou. Kdežto u filmu, když se ti to nelíbí, už s tím nemůžeš nic udělat.

Shantel- Ano. Televize ji jiná. Je tolik věcí, co jsem se naučila. Dokonce i hodně technických věcí jsem se naučila. Předtím jsem dělala jen filmy, práce v televizi je fakt jiná. Ale velmi si ji užívám. Hraju jednu postavu po tak dlouhou dobu a jak rostu, Quinn roste společně se mnou. Přináším do své postavy různé věci. Pamatuji se, když jsme na začátku točili první tři epizody, každý mi říkal: „Wow, fakt jsi jako herečka vyrostla.“ To ale podlě mě souvisí i s růstem jako bytosti, protože když nepracuji, je mojí prací učit se o životě a žít ho. Je pro mě důležité neustále se učit a přijímat výzvy, díky čemuž můžu být lepší herečka, pro postavu, kterou bych mohla hrát v budoucnu.

Nějaké myšlenky na závěr pro tvé One Tree Hill fanoušky?

Shantel- Chtěla bych říct fanouškům, aby stále věřili v Marka a v jeho příběhy. Vím, že každá série a každá epizoda je jiná a že seriál od první série vyrostl. Je to teď jiné. Finále mluví za sebe. Chci poděkovat fanouškům, protože díky nim seriál máme. Je super, že se nezajímají jenom o seriál, ale sledují naše životy i ve skutečnosti.

———————————————————————————————————
Na závěr na pobavení přikládám naší Quinny v tom nejlepším :) .
Eye of the TigerKomentáře (11)

Já nestačím zírat :-) Rozhovor, který je perfektní sám o sobě, opravdu perfektně přeložený. Čtení jsem si užila. Chválím, teprve máš na svědomí 4 články, ale už jsi tu jako ryba ve vodě, sama bych to líp nesepsala :-) Super obrázky, super naformátované. Ještě bych vyzdvihla jeden její vtipný kousek: tanec na Mama Said Knock You Out. Ten rozesměje i při největší depce :-D Celkově se mi v seriálu líbí její vtipné momenty, taky občas dělávám takové blbosti pro pobavení okolí :-)

děkuju moc :) chvála od tebe pro mě stašně moc znamená :) můžu ti říct, že jsem o tom tanci uvažoval, ale nakonec to u mě zvítězil Eye of tiger….rozhodně mě dostala věta „Tak nějak se stalo, že Quinn prostě není dobrá v ničem.“

Nenapadlo by mě už nic, čím by to šlo zlepšit, takhle přesně si představuju kvalitní rozhovor :-) Že prý v ničem, co já bych dala za schopnost tak dobře (se) fotit, a za její foťák :-D Když někde v mojí blízkosti vidím někoho s foťákem, tak bych mu ho nejradši uzmula, protože já jsem tak neuvěřitelně nefotogenická (což je asi taky tím, že vždy, když se ostatní snaží tvářit k světu, já do éteru plácnu nějakou blbost a zrovna při tom mě zachytí), ale prostě děs. Takže závidím Quinn, že může stát za objektivem a Shantel, že tak dobře vypadá před ním :-D

ale to snad ne, dyť tady u toho mikrofonu ti to tak sluší :D

Nj, jenže taková se podaří jen jedenkrát za život :-D A navíc jsem tehdy nevěděla, že mě někdo fotí :-D

Fakt hodně dobré, moc pěkně jsem si početla :)

Shantel je prostě hrozně milej člověk. Je hrozně sympatická:)

Však na tom avataru od ferrity je Haley, ne?

veľmi pekný článok =D

Larissa: To je pravda, bohužel nejsem její identické, stejně úspěšné a multinadané dvojče :-D (Ale Tomgellar se to nesmí dozvědět, určitě by se se mnou přestal bavit, kdyby se dozvěděl, že jsem si zfalšovala fotku :-D )

Kahlan: Tak ty už jsi nás ve sledování dohnala? :-)

žiaľ ešte nie,som zaseknutá v 4.sérii,bo nechcem to pozerať s tými…… titulkami,ale aj tak som neodolala si neprečítať,len ma to viacej navnaďuje na nové časti =D

Přidat komentář