•  

Stephen Colletti: „Jsem šťastný, že můžu být mladý“

Autor: novoten | 15. 11. 2010

0

Do naší sbírky interview přibývá další oblíbenec. Tentokrát je jím Stephen Colletti, čerstvě oznámený jako součást hlavního hereckého týmu pro zbytek sezóny, kterého ze seriálu známe jako sympaťáka Chase Adamse. Rozhovor je převzat z webu www.examiner.com a Stephen v něm dokazuje, že je snad ještě optimističtější a pohodovější než samotný Chase. V komentářích se můžete podělit jak o názor na Chase a jeho vývoj i milostné eskapády nebo třeba i o to, jak se vám rubrika s jedním interview týdně zamlouvá. A teď už hurá do čtení v pokračování článku, trochu té dobré nálady od našeho oblíbeného barmana (barového manažera!) asi potřebujeme všichni.

Stephen Colletti prošel dlouhou cestu od doby, kdy jeho středoškolské eskapády v seriálu Laguna Beach sledovaly miliony diváků. Ale nemyslete si, že by ho snad postávání před kamerou v mladém věku nějak zkazilo. Ve věku 24 let je mezi svými vrstevníky za váženou osobu. V následujícím rozhovoru Stephen mluvil o své povaze, o tom, čeho si na lidech nejvíc váží a o podpoře fanoušků za svou roli v One Tree Hill. Tou je Chase Adams, dobrák od kosti, momentálně se potácející v milostném trojúhelníku; tedy v něčem, co si podle vlastních slov opravdu užívá. Možná se od něj dozvíme, co by Chaseovi nejvíc přál a dokonce snad i to, proč Chase míchá tak špatné drinky.

Jak jde natáčení One Tree Hill? Právě jsme zhlédli epizodu s Halloweenem, to vypadalo na pořádnou legraci.
Halloweenský díl byl fakt paráda. Byla legrace tohle točit, se všemi těmi kostýmy. Měl jsem nakonec kliku, že jsem tam byl jenom jako Chase. Ale všichni vypadali skvěle. Navíc jsme měli na place všechny možné zpěváky. Fakt sranda.

A teď jste točili epizodu s Díkůvzdáním.
Tuhle epizodu točila Bethany. Posledních pár dní jsem strávil ve Wilmingtonu, abych natočil záběry právě pro tenhle díl. Budu v něm, ale trošku jinak než ostatní. Chase zůstane na Díkůvzdání v baru, protože musí obsluhovat sám. Tak se začne trochu nudit a snaží se zabavit sám. Byla to sranda, v podstatě Chaseova one-man-show.

Proč myslíš, že Chase vždycky namíchá tak špatný drink?
(Směje se) Víte, myslím, že Chase je prostě ten typ, co se rád hodně snaží. Ve škole byl nováček, vždycky se snažil zapadnout, vypořádat se s tlakem. Je to kluk, co zvládne všechno a chce, aby to ocenili i lidé, co jsou hodně úspěšní. Ať už je to Alex, Mia, Nathan nebo Brooke, ti všichni dokázali velké věci. A Chase se snaží a tvrdě pracuje a jestli má být barman, tak chce být jeden z nejlepších barmanů. Chce vynalézt nový nápoj, ale někdy se prostě člověku nedaří! A Chaseovi se prostě nedaří dobré drinky. (Směje se) Myslím, že problém je v tom, že se prostě snaží moc.

Taky si myslím. Ale mám ráda, když říká „vychutnejte si to“ (enjoy the buzz).
(Směje se) To je právě ta sranda, že ta věta původně vznikla jako malý interní vtip pár lidí. A pak najednou čtu scénář a musím se začít smát, protože to tam samozřejmě je! Proč jsem vůbec překvapený?

Jak vnímáš to, jak se Chase vyvíjí? Přijde ti letos hodně odlišný, nebo vůbec nějak odlišný?
Chase zase o kousek dospěl. Ale některé věci, co zažil, se mu zase vrací. Minulý rok byl prostě ten chlápek v baru, který každému poradí. Takový ten neutrální typ. A nejlepší na letošní sezóně je to, že ho zase poznáváme o něco blíže. Nevyspěl zase o tolik, ale jsme mu o to blíž. Chápeme, co se s ním děje, což se dřív tolik nedělo. Takže i v tomhle smyslu je pro Chase letošní rok významný.

Chase se nachází v milostném trojúhelníku, koho bys mu přál víc, Miu nebo Alex?
To je těžká otázka, na kterou asi není odpověď. Jsou každá jiná a Chase má blízko k oběma. Obě je má rád. Kdo je pro něj lepší? Když bych zvažoval všechna pro a proti, tak Mia má uspořádanější život než Alex. Ta je samozřejmě vtipná a chytrá, ale vždycky má nějaký vnitřní plán sama pro sebe. V tomhle je Mia vhodnější. Je taková, jakou ji vidíte. To je obecně to, co přece lidé hledají. Někdy si nemůžete pomoct a jdete na všechno tou obtížnější cestou. A to si teď asi užívá i Chase Adams. Tohle je pro něj něco nového, nic jistého. Ale Mia je prostě někdo, kdo tu pro něj vždy chce být. Je to, co bych chtěl najít třeba já. Ale Chase se samozřejmě může rozhodnout úplně jinak.

Co bys mu jinak přál? Co by se mu mělo ještě stát než seriál skončí?
Chtěl bych vidět nějaký další vývoj. Aby dokončil některé věci, které načal. Ať už jde o lekce létání, které začal dělat, ale pilotem se ještě nestal. Nebo aby našel tu správnou dívku pro život. Už předtím jsem říkal, že Chase se vždycky snaží všechno udělat perfektně. Chtěl bych, aby si ho ostatní vážili o trochu víc a nebyl pro ně jen ten, ze kterého si tak často dělají legraci. (Smích) Takže další vývoj liniím, které už byly započaty a snad i to, aby byl buď šťastně nezadaný nebo udělal další krok s příslušnou slečnou. V to doufám, uvidíme, co bude!

Doufám, že ho nakonec jako pilota uvidíme. Protože máš pravdu, nějakou dobu se mluvilo o tom, že bere hodiny, tak snad v tomhle svém cíli uspěje.
Snad to dopadne dobře. Vůbec netuším, jestli se to ještě bude řešit, protože končí celý seriál, tak se musí zakončit hlavně ústřední linie. Chase není přímo hlavní postavou, takže není zrovna něčím, co by publikum potřebovalo, na co by celou osmou sérii čekalo. To vůbec ne. Ale jen pro mě a pro Chase bych tohle viděl rád. Malý náznak toho, kam směřuje, ať už to bude kamkoli.

Jaká je tvá oblíbená dějová linka, kterou jsi s Chasem prošel za tu dobu, co jsi se k One Tree Hill ve čtvrté sérii připojil?
Tahle série je zábavná. Zatím byla úplně úžasná, protože z Chaseovy strany můžete vidět zase trochu odlišné emoce. Víc se otevřel, dějí se u něj nové věci. Je tu milostný trojúhelník a s ním i trocha legrace. A jak uvidíte v následujících dílech, Chase řeší sám sebe a to, co doopravdy chce. S tím se dá dobře pracovat. A je to také něco, co u Chase nebylo vždycky zvykem a o to lepší poslední měsíce byly. Za to samozřejmě vděčím scénářům, které teď přinášejí skvělé věci. Seriálem už prošlo mnoho postav a letos se soustředíme zase na menší skupinu lidí, takové to zdravé jádro a nováčci už se neobjevují. A zase ještě jednou, Chase, kterého teď vídáme, je jádru zase o něco blíž. Dostává se zpoza baru do centra dění a to je moc fajn. Scénáristé jedou opravdu naplno, ať už Mark Schwahn, Joe Davola nebo Greg Prange. Všichni jsme rádi, že jsme pryč z Los Angeles zase v tom našem malém Wilmingtonu v Severní Carolině. Člověku to dodá energii.

Čerstvě jste dostali možnost točit celou sezónu, gratuluju!
Jo, to byla skvělá zpráva! Všichni máme strašnou radost!

Se kterou postavou ze seriálu se dokážeš nejlépe ztotožnit?
Pravděpodobně Jamie, protože doufám, že se v životě chovám jako dvanáctiletý. (Smích) Proto dělám to, co dělám. Miluju to, že můžu být mladý. (Smích) Ať jsem kdekoli, tak jsem jak malé dítě v cukrárně. Mám syndrom hyperaktivity a neměl bych pít cokoli, v čem je kofein! (Smích) Jackson Brundage (Jamie) a já si dokážeme všechno užívat. Je jako můj kamarád na hraní. A ví, jak to chodí. Myslíme si, jak je naivní, ale divili byste se, je fakt bystrý.

Doufám, že už se bude hlásit k Chaseovi!
Já vím. To bych si přál taky, aby se s Chasem mohl ještě sblížit.

Jaký druh rolí bys chtěl hrát po One Tree Hill?
Znám několik skvělých knih a některý z nich by za to stály. Až budu trošku starší. Teď se mi nejvíc líbí myšlenka na natáčení nezávislého filmu. Že se do něčeho fakt zakousnu naplno. Vždycky se mi strašně líbil film Útěk do divočiny. A tam postava Christophera, který si upravil svůj vlastní svět. Opravdu si dokážu představit, že se do podobné role opravdu zblázním. Ať už by šlo o románovou předlohu nebo něco, co se někomu v životě stalo. Studia většinou podobné projekty velkými penězi nezahrnou, takže by to bylo něco jednoduchého, založeného na síle dialogu.

Několikrát už jsme spolu rozhovor dělali a pokaždé jsi mi přišel jako člověk s pevnými hodnotami, odkud to přišlo?
Prostě mám štěstí na dobré lidi. A snažím se nebrat se moc vážně. Což se mi díky mé profesi daří parádně. Nemusím pracovat každý den a navíc mám obrovské štěstí v tom, že můžu dělat to, co dělám. Opravdu šťastný jsem byl i v dětství díky příležitostem, které jsem dostal. Je to těžká branže, hodně náročná. Narazil jsem už na tolik lidí, kteří si o sobě myslí víc než kolik si zaslouží a jsou tím prostě směšní. Vždycky jsem si říkal, že takový nebudu, protože když se vidíte takhle..to je jako na golfu. Hrajete golf a najednou vidíte chlápka, jak hází holí a je totálně naštvaný a takovým člověkem být nechcete. Nechcete se takhle chovat. A moji blízcí to berou stejně. Ať děláte, co děláte, ať jste, jací jste, všichni jsme lidi. Od toho se všechno odvíjí, vážně takhle jednoduše. Nezáleží na tom, kolik vyděláváte peněz, všechno je to o povaze. Na té u každého záleží, ne na tom, jakou má moc. Na tohle ale asi měli největší vliv mí rodiče. Vyrostl jsem ve městě boháčů a my jsme byli ze střední třídy. Moje rodina vůbec nebyla bohatá. Vyrůstáte a chodíte na střední a vidíte všechny ty děcka, které rodiče rozmazlují. A co pamatuju, tak mi vždycky bylo jasné, že tohle pro lidi dobré není.

Je vidět, že nejsi nějaká hloupá hvězda z televize.
Když už o tom tak mluvíme, pamatuju si, že když jsem začal pracovat na Laguna Beach s lidmi, se kterými jsem se na střední skoro nebavil, najednou se tvářili jako bychom byli nejlepší přátelé. Chovali se najednou úplně jinak. A pro mě to tím pádem byla ztráta času. Proč si hrát na něco, co nejsem? Pravdu neurčujete, ta přece vyjde najevo sama. Nemůžete ji pořád schovávat.

Chtěl byste se s fanoušky podělit o něco speciálního?
Řekněte jim, že stejně jako Rob si rád s někým plácnu! (Smích) (Rob = Robert Buckley, představitel Claye, pozn. red.) To jsem jim vždycky chtěl říct. (Smích) Ale je to dobrá otázka. Zkusím popřemýšlet…každopádně mi teď na mysl pořád naskakuje parafráze toho, co už jsem říkal. To, jak si cením a jak mám rád náš seriál a lidi, kteří se na něj dívají a on jim něco dá. Nemůžeme se vždycky vyfotit nebo se podepsat, někdy na to prostě není čas. Ale to poslední, co bychom chtěli je, abyste měli pocit, že nám na vás nezáleží nebo že se jakkoli povyšujeme. Protože tak to není. Tady jsme si přece všichni rovní a vážíme si věcí. To, jak se daří One Tree Hill je něco zvláštního. Je to skvělý seriál. Fanouškovská základna a podpora nás všechny ohromuje a lidi by to měli vědět.Přidat komentář