•  

Ten Inch Hero

Autor: AliceBlack | 17. 06. 2011

3

ten-inch-hero[2]

A máme tu další film. Tentokrát souvisí s One Tree Hill ještě víc než obvykle, protože v něm hraje celá čtveřice „uantrýhiláckých“ tváří.

Netuším, jak se stalo, že se jich tam sešlo tolik, každopádně pro nás, jakožto fanoušky seriálu je to film jako dělaný… :) A k tomu všemu dělala podstatnou část soundtracku Bethany Joy Galeotti.

Řeč je o čtyři roky starém americkém filmu Ten Inch Hero, který je z oficiálních zdrojů popisován jako romantická komedie. Narozdíl od svých kamarádů téhož žánru je ale výrazně lépe hodnocen. Pojďme se kouknout, o co tam vlastně jde.

Poznáváme prapodivnou skupinku lidí. Krásku Tish (Daneel Harris-Ackles – Rachel Gatina), vyžívající se ve známostech na jednu noc. Jen, nenápadnou blondýnku, která si už rok píše po internetu s tajemným fuzzym22, ale ještě nenašla odvahu se s ním setkat. A Priestlyho, (Jensen Ackles – Dean ze Supernatural) týpka, který zcela evidentně ještě nenašel své pravé já.
Co mají tito tři společného? Pracují v jedné malé bagetárně v Santa Cruz.
No a pak je tu taky Trucker (John Doe – Mick Wolf), starý hippík, zamilovaný do věštkyně, která má krámek přes ulici. A ten tam tomu všemu šéfuje.
Do této zdánlivě klidné situace přijíždí Piper (Elizabeth Harnios – Shelley Simon) se svou vlastní zapeklitou situací. V patnácti letech porodila dceru, ale byla donucena rodiči dát dítě k adopci. Teď, po osmi letech, na základě novinového článku usoudila, že její dcera se svými adoptivními rodiči žije právě tady v Santa Cruz. Vyráží ji tedy hledat a při té příležitosti se uchází o práci v bistru. Rychle zapadne do roztodivné směsice zaměstnanců.

Celý film je protkán zvláštní, až kouzelnou pohodovou atmosférou, všichni jsou tu hrozně hodní, vstřícní a i přes to, že mají spoustu problémů, drží spolu, podporují se… Pokud čekáte něco dramatického, netěšte se. I když do nosu tu a tam taky někdo dostane :D
Vše je zde až moc idealistické… Jen má problémy se sebevědomím, což je důvod, proč se nechce setkat se svým tajemným internetovým ctitelem. Ale jak se nakonec ukáže, nevyklube se z něj úchylák nebo divňous, jako by tomu bylo v reálném životě, nýbrž pohledný, galantní a ve všech směrech dokonalý člověk, který bere nejistou Jen takovou, jaká je. Tish si nakonec uvědomí, že svádět jednoho zákazníka bistra za druhým ji v životě nenaplňuje tak, jak by si bývala myslela a uchýlí se k hledání pravé lásky, Priestly a jeho nevybouřenost koncem filmu záhadně zmizí a objeví se vypucovaný elegán v obleku, což ovšem není na škodu, zvlášť, když ho představuje Jensen Ackles :D
I Piper přes nějaké nedorozumění a nástrahy najde své štěstí a film končí jak jinak než mile a idylicky, svatbou Truckera a věštkyně Zo, kteří se berou na pláží, nazí, sedící na koních a ostatní na ně šťastně popárováni hledí. U téhle scény jsem smíchy málem odpadla… :D

Ale i když to vypadá, že snad snímek pomlouvám, líbil se mi. Vážně jo. Jala jsem se na něj dívat plna očekávání a přesně to, co jsem čekala se mi do puntíku vyplnilo. Je to milé, je to sladké, je to pohodové… a mně se to líbilo. A má to prostě dokonalej soundtrack (za což tedy může i Bethany Joy).
Takže hurá na něj!

Ještě, abych byla korektní, na začátku jsem zmiňovala čtyři lidi z One Tree Hill. Tím čtvrtým je Matt Barr (Derek/Ian Banks), který si tam zahrál spíš hodně vedlejší roli, ale v té na mě dokázal opět působit děsivě. Počítám, že husí kůže pokaždé, když ho vidím už se asi nezbavím. Holt je to dobrej herec.Komentáře (3)

úžasnej film, viděl sem ho už někdy před 2 lety a byl sem fakt nadšenej…Jensen tam má fakt ránu :D

To teda, Jensen je tam naprosto dokonalej, ta trička a jeho účesy nemají chybu. :D
Film se mi jinak moc líbil, je to taková „pohádka“. :)

Jojo, taky jsem ho viděla, hudba byla vydařená, samé známé tváře a ta Jensenova trička… :-D Stojí za to se na film podívat. A stojí za to si tento článek přečíst ;-)

Přidat komentář