•  

The Hitcher / Stopař

Autor: Tomgellar | 26. 08. 2012

3

V roce 2007 si námi-všemi-milovaná Sophia Bush, zahrála v remaku hororového filmu Stopař.

    Dobrodružství dvou mladých lidí se během jedné tmavé deštivé noci změní v horor. U silnice spatří muže v dlouhém plášti, promočeného na kost. Vezmou ho do auta a záhy zjistí, že je nezastavil proto, aby je požádal o svezení.


Mladý pár Jim (Zachary Knighton) a Grace (Sophia Bush) se vydají autem napříč Novým Mexikem za svými kamarády. Během jedné deštivé noci si všimnou, že uprostřed silnice stojí muž (Sean Bean). Ospalý Jim se mu stihne na poslední chvíli vyhnout a z místa ujedou.
Mysleli si, že záhadného muže již nikdy neuvidí, ale v tom se spletli. Hned na první benzínové pumpě ho potkají a Jima přepadnou výčitky, že jen tak ujeli a tak se rozhodne, že muže svezou do nejbližšího motelu. Muž se jim představí jménem John Ryder. Cesta probíhá v pořádku, ale zničehonic se nevinná konverzace promění v drsný rozhovor, při kterém Jim zjišťuje, že naložení Johna nebylo moudré rozhodnutí. V tu ránu se jízda mění na boj na život a na smrt.

Co po nich chce? Dostanou se v pořádku za svými přáteli? Skončí někdy tato noční můra?

HODNOCENÍ:
Jelikož se jedná o remake filmu z roku 1986, tak existuje hodně odpůrců tohoto podle mě pěkného díla. Plno lidí se na něj nechce podívat už jen kvůli tomu, že je to remake. Já osobně si myslím, že by mu šanci dát měli, alespoň za to zhlédnutí stojí. I když originální film jsem neviděl, takže nemůžu porovnat, jaký je na tom lépe.

Obsazení filmu je dobré. Sophia je prostě úžasná profesionálka a já jí věřil úplně všechno. Akorát pak bylo zvláštní vidět bonusový materiál, ve kterém se s hlavním záporákem přátelí. Plus totálně ujíždím na jejím sexy hlasu, dovedl bych ho poslouchat snad pořád! To její řvaní bylo jak melodie pro moje uši. Nedoporučuji tedy na to koukat s českým dabingem, kde se její role ujala Dana Černá. Stejně tak jsem byl spokojen se Seanem, který se do své role pořádně opřel. Potkat ho někde na silnici, tak mu rozhodně odvoz nenabídnu.
Trochu na jiné koleji je u mě Zachary, ten mi nějak nesedl. Neříkám, že nebyl dobrý nebo že by neměl chemii se Soph, ale prostě si myslím, že by se tam jiný herec hodil víc. Ale to rozhodnutí samozřejmě není na mně.
Třeba je to tím, že ji mám spojenou s Austinem.

Dle mého názoru by každý z nás tento film měl povinně zhlédnout už jen kvůli Soph, protože je to jeden z důležitých bodů její kariéry. Jak už jsem říkal ze začátku, odpůrci si ho asi zřejmě neužijí, ale MY rozhodně ano!

Na csfd.cz si film moc dobře nevede, má pouze 56 %. Jedná se tedy o průměrný film. Ale mě prostě Soph okouzlila. Mohla by hrát i v tom největším propadáku, ale já bych si ho stejně díky ní užil.

Moje hodnocení: 65 %Komentáře (3)

Na tenhle film už se chystám tak strašně moc dlouho :D Kvůli Soph samozřejmě, ale tentokrát přísahámn, že ho brzy zkouknu :D Díky za recenzi :)

Na film jsem koukala jen diky Soph a jeji vykon se mi opravdu libil :) videla jsem film nejdrive s dabingem a pozdeji s titulkama, a doporucuji s titulkama ;) uz jen diky hlasu Soph, ktery je jedinecny :)

Tomgellar : Skvela prace ;)

Tak se přiznám, neviděla jsem. Hezky to chválíš, tak asi někdy kouknu. Díky za další z recenzí :-)

Přidat komentář